Cyberpunk 2077 popülerliğini kaybediyor

Cyberpunk 2077 popülerliğini mi kaybetti?

Cyberpunk 2077 popülerliğini kaybediyor

ABONE OL 

Yıllardır çıkması beklenen ve oyuncuların Aralık ayında piyasaya sürülen ve eşzamanlı oyuncu rekorunu defalarca kıran Cyberpunk 2077 çıktığı dönemdeki popülerliğini kaybediyor. Oyuncuların oyunu bitirmesiyle ilgili mi yoksa bir noktadan sonra sıkıyor mu bilinmez ancak şimdiki eşzamanlı oyuncu sayısı gösteriyor ki oyuncular oyunu eskisi kadar tercih etmiyor.

Cyberpunk 2077, İlk Gününde Bulut Tabanlı Oyun Platformu 'GeForce NOW'  Bünyesine Eklendi - TeknoSafari

Cyberpunk 2077 Popülerliğini Mi Kaybetti?

Githyp tarafından hazırlanan verilerde görünüyor ki başlangıçta 1 milyon eşzamanlı oyuncu sayısına ulaşan Cyberpunk oyunu şimdilerde 225 bin seviyesine düşmüş durumda. Bildiğimiz üzere The Witcher 3: Wild Hunt tarafında da benzer bir düşüş görünmüştü ancak iki oyunu birbirinden ayıran fark, The Witcher’ın 3 ayda, Cyberpunk’ın 1 aydan daha az bir sürede bu düşüşü yaşaması oldu.

Oyunda ortaya çıkan bazı problemler ve oyunun eski konsollarda yaşanan sorunlar yüzünden oynanamaz hale gelmesi bu düşüşün arkasındaki etkenlerden biri sayılabilir. Yine de yüzde 75’e yakın bir düşüşün CD Project Red tarafından beklenmediği kesin. Geliştirici şirket sürekli oyunu düzeltmek için yamalar hazırlayıp sunsa da oyunun birkaç hafta önceki popülerliğini kaybettiği kesin.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir