Crypto com Gate io borsasına yanlışlıkla 400 milyon dolarlık transfer yaptı!

Crypto com Gate io

Crypto com Gate io borsasına yanlışlıkla 400 milyon dolarlık transfer yaptı!

ABONE OL 

Kripto para piyasası bir şok olayla daha karşı karşıya. FTX olayının ardından Crypto com borsasının Gate io borsasına yanlışlıkla 400 milyon dolar değerinde Ethereum gönderildiği ortaya çıktı.

Crypto Com Gate io Borsasına Transferi Dikkat Geçti!

Crypto com borsasının yanlışlıkla 320 bin Ethereum’u (yaklaşık 400 milyon dolar) Gate io borsasının cüzdanına gönderdiği ortaya çıktı. Bu işlemin yanlışlıkla yapıldığı ve Crypto com borsasının gönderdiği Ethereum’ları Gate io’dan aldığı açıklandı.

Ancak FTX olayının ardından akıllara yeni sorular gelmeye başladı. Bilindiği gibi FTX olayının ardından kripto para borsaları rezervlerini açıklamaya başlamıştı. Gerçekleşen bu Ethereum transferinin de rezervleri yüksek göstermek için yapıldığı iddia ediliyor.

Gate io tarafından yapılan açıklama ile transferin yanlışlıkla gerçekleştiği ve fonların Crypto com hesabına iade edildiği belirtildi.

Crypto com Gate io borsasına yanlışlıkla 400 milyon dolarlık transfer yaptı!

OKX Rezervleri Açıkladı

Kripto para borsaları FTX olayının ardından varlıklarını şeffaflık ilkesi gereği açıklamaya başladı. İlk olarak Binance tarafından atılan bu adıma bir yenisi OKX tarafından eklendi. OKX rezervleri, OKX resmi Twitter hesabından açıklandı. İşte OKX rezervleri:

  • ~89K BTC
  • ~1M ETH
  • ~$6BN

Bu açıklama göre OKX rezervlerinde yaklaşık 89 bin Bitcoin, yaklaşık 1 milyon Ethereum ve yaklaşık 6 milyar dolar değerinde sabit fiyatlı kripto para bulunuyor.

Binance Rezerv Açıklaması Yapmıştı

Binance, FTX olayı sebebiyle güven kaybının yaşandığı kripto para piyasasında şeffaflık konusuna özen göstermeye başladı. Bu şeffaflık ilkesi gereği rezerv açıklayan Binance, merak edilen soruların da bir nevi yanıtını vermiş oldu.

Mevcut Binance rezervleri şu şekilde açıklanmıştı:

  • BTC(~475K BTC)
  • ETH(~4.8M ETH)
  • USDT(~17.6 MilyarUSDT)
  • BUSD(~21.7 Milyar BUSD)
  • USDC(~601 Milyar USDC)
  • BNB(~58M BNB)

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir