Crypto com borsası bir işten çıkarma daha yapıyor!

Crypto com borsası

Crypto com borsası bir işten çıkarma daha yapıyor!

ABONE OL 

Kripto para borsalarının işten çıkarma hamlelerine yenisi ekleniyor. Daha önceden de işten çıkarma yapan Crypto com borsası bir kez daha işten çıkarma yapacağını açıkladı.

Cyrpto com Borsası Çalışanlarının Yüzde 20’sini Çıkarma Kararı Aldı

Kripto para piyasasının bir hayli güç kaybetmesinin ardından kripto para borsaları da çalışanlarının bir kısmını işten çıkarmaya başlamıştı. Crypto com borsası da bu hamleyi yapan borsalar arasında yer alıyordu.

Crypto com borsasının kurucusu ve CEO’su Kris Marszalek resmi Twitter hesabından bir açıklama yaptı. Marszalek bu açıklamasında piyasa koşullarını sebep göstererek çalışanlarının yüzde 20’si ile yollarını ayıracaklarını duyurdu.

İşten çıkarma belirli bir ülke ile sınırlı olmayacak. Bu da Crypto com borsasının global çalışanlarının yüzde 20’sinin çıkarılacağı anlamına geliyor.

Crypto com borsası bir işten çıkarma daha yapıyor!

ByBit Çalışanlarını İşten Çıkarıyor! Alınan İlk Karar Değil

Kripto para piyasasının içinde bulunduğu zor günler sürerken ByBit borsası da işten çıkarma yapacağını açıkladı. Çalışanların yüzde 30’unun işten çıkarılacağını açıklayan ByBit, sektördeki diğer borsalar gibi işten çıkarma hamlesine başvurdu.

Bitcoin’in 17 bin dolar seviyelerinde seyretmesi, FTX’in iflası ve diğer tüm gelişmeler sebebiyle kripto para piyasası toparlanamadı. Kripto para piyasasının büyüklüğü 1 trilyon doların altına indi. Bütün bu sebepler kripto para borsalarının maliyetlerini azaltma kararı almalarına sebep oldu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir