Crema Finance saldırısında çalınan fonlar iade edildi!

Crema Finance saldırı

Crema Finance saldırısında çalınan fonlar iade edildi!

ABONE OL 

Geçtiğimiz hafta siber saldırıya maruz kalan Crema Finance, yaklaşık 7.6 milyon dolarlık bir varlığını çaldırmıştı. Saldırganlar bu saldırının ardından fonları iade etti.

Crema Finance Saldırısındaki Fonlar Geri Alındı

Solana ağında faaliyet gösteren Crema Finance‘e bir flaş kredi saldırısı yapıldı. Bu saldırıda 6.064 Ethereum ve 23.967 SOL çalındı. Yaklaşık değeri 7.6 milyon dolar olan bu varlığın iadesi siber saldırganlar tarafından gerçekleştirildi.

Crema Finance tarafından yapılan açıklamada siber saldırganlar ile iş birliği yapıldığı ve ödül olarak 45.555 SOL (1.45 milyon dolar) ödendiği belirtildi.

Crema Finance saldırısında çalınan fonlar iade edildi!

Harmony Köprü Saldırısındaki Fonların Bir Kısmı Aklandı

Kripto para dünyası siber saldırılardan muzdarip olmaya devam ediyor. Son olarak Harmony köprüsü Horizon bir siber saldırıya maruz kalmış ve 100 milyon dolar değerinde Ethereum çalınmıştı. Siber saldırganlar çalınan 3 farklı transfer gerçekleştirerek toplamda 30 bin Ethereum‘u (yaklaşık 36 milyon dolar) Tornado Cash cüzdanına gönderdi.

Harmony ekibi saldırganlara 1 milyon dolar teklif etmiş ve bu teklifin kabul edilmesi halinde şikayetçi olunmayacağını da açıklamıştı. Ancak saldırganlar fonları aklayarak bu teklifi reddettiklerini göstermiş oldu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir