Cream Finance hacklendi! Kayıp 25 milyon dolar

Cream Finance hacklendi

Cream Finance hacklendi! Kayıp 25 milyon dolar

ABONE OL 

DeFi projeleri hacklenmeye devam ediyor. Kripto para projelerine yönelik siber saldırılardan en son Dao Maker nasibini almıştı. Şimdi de Cream Finance hacklendi. Bu saldırı sonucunda 25 milyon dolar değerinde kripto para çalındığı açıklandı.

Cream Finance Hacklendi!

Cream Finance resmi Twitter hesabından yaptığı açıklama ile siber saldırıya maruz kaldıklarını açıkladı. Bu saldırının hemen ardından AMP isimli kripto paranın değeri yüzde 15 gerileyerek 0.05 dolar seviyelerine indi. Saldırıda 418.311.571 AMP ve 1.308.09 Ethereum çalındığı açıklandı.

Cream Finance geçtiğimiz şubat ayında da siber saldırıya maruz kalmış ve 24 milyon dolar değerindeki varlığını kaybetmişti. Bu saldırı gerçekleşirken hizmetlerin durdurularak saldırının durdurulabildiği de gelen açıklamalarda yer alıyor.

DAO Maker Hacklenmişti

Kripto paralar son günlerde siber saldırılarla karşı karşıya kalıyor. Geçtiğimiz günlerde PolyNetwork siber saldırıya maruz kalmış ancak hackerlar çaldıkları fonları iade etmeye başlamıştı. Şimdi ise DAO Maker hacklendi. Hackerlar önce ağı test etmek için 10 bin USDC çekti ve fark ettirmeden 15 işlem daha yapan hackerlar toplamda 7 milyon dolar çaldı.

5.251 kullanıcının etkilendiği saldırıda kullanıcı başı ortalama zarar ise 1.250 dolar olarak açıklandı. Cüzdanında 900 dolardan daha az bakiyesi bulunan kullanıcılar ise bu saldırıdan etkilenmedi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.