Corona sebebiyle Apple’a bir kötü haber daha

   Corona sebebiyle Apple’a bir kötü haber daha

  Çin‘de ortaya çıkıp tüm dünyaya yayılan Corona virüsü dünya genelindeki tüm organizasyonların, etkinliklerin ertelenmesine sebep oluyor. Barcelona‘da düzenlenen MWC etkinliğinin ertelenmesinin ardından diğer etkinliklerde bir bir ertelenmeye başladı. Corona sebebiyle Apple’a bir kötü haber daha. Apple her yıl düzenlediği WWDC etkinliğini bu yıl ertelemek zorunda kalabilir.

  Apple’ın her yıl gerçekleştirdiği WWDC (Dünya Geliştirici Konferansı) etkinliğini bu yıl ertelemek zorunda kalabilir. Corona sebebiyle geçtiğimiz günlerde Google I/O 2020 etkinliği de ertelenmişti. Corona virüsü teknoloji firmalarını zaten parça üretimleri ve yedek parça konusunda olumsuz etkilerken bir de etkinliklerin yapılamamasına sebep oluyor.

  WWDC Etkinliği Ertelenebilir 

  Apple bu etkinliğinde mobil ve masaüstü yeni ürün ve servislerini tanıtıyordu. Bu yıl ise iOS 14, iPadOS, MacOS 10.16, WatchOS 7 ve Apple kullanıcılarının uzun zamandır beklediği iPhone SE 2 veya beklenen adı ile iPhone 9‘un tanıtılması bekleniyordu. Ancak virüsün ciddiyeti günden güne artarken vaka sayısı ve ölümler artarak devam ederse WWDC ertelenebilir veya diğer firmalarında yaptığı gibi çevrim içi bir etkinlikle yeni teknolojiler duyurulabilir.

  WWDC etkinliği ile ilgili Kaliforniya Eyaletinde yer alan Santa Clara Belediyesinin yayınladığı bir bildiriye göre 11 – 31 Mart arası etkinlik düzenlenmesi yasaklandı. İşte o bildiri:

  Corona sebebiyle Apple’a bir kötü haber daha
  Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

  Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  İlginizi çekebilir

  İşte AnTuTu puanı en yüksek Android telefonlar

  iPhone tasarımında ancak çok daha güçlü Atom XL tanıtıldı

  Xiaomi Mi 10 Pro ile uzaydan çekilmiş görüntüler yayınlandı (VİDEO)

  İlginizi Çekebilir

  1 Yorum

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir