Coinbase en büyük 500 şirket içine girdi!

Coinbase NFT

Coinbase en büyük 500 şirket içine girdi!

ABONE OL 

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, dünyanın en büyük 500 şirketinin yer aldığı Forbes 500 listesine girdi.

Coinbase En Büyük 500 Şirketi Arasında!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Coinbase, dünyanın en büyük 500 şirketini barındıran Forbes 500 listesine giriş yaptı. Coinbase şu an dünyanın en büyük 437. şirketi konumunda yer alıyor.

Coinbase en büyük 500 şirket içine girdi!

41.67 milyar dolarlık piyasa değerli 437. sırada yer alan Coinbase, bir önceki yılla kıyaslandığında gelirinde yüzde 516‘lük, kârında ise yüzde 1.024‘lük artış yaşadı. Bu artışlarla birlikte Forbes 500 listesinde yerini aldı.

Coinbase İlk Çeyrek Raporu Zararı Ortaya Koydu

ABD merkezli dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Coinbase, 2022 yılının ilk çeyrek raporunu açıkladı. Bu rapora göre 2022 yılının ilk çeyreğinde 430 milyon dolarlık bir zarar elde edildi.

Gelirlerinin yüzde 85‘ini işlem komisyonlarından elde eden Coinbase, sektörün ortalamasının üzerinde bir komisyon aldığı da biliniyor. Bu sayede zararın daha fazla olmasının da önüne geçildiği görülüyor.

Financial Times‘ın bu dönem için beklentisi 47 milyon dolarlık bir zarardı. Ancak ocak ayı ile mart ayının verileri karşılaştırıldığında yüzde 44 gibi ciddi bir oranda borsanın işlem hacminin azaldığı görülüyor. Bu da kâr yerine zarar edilmesinin sebebini açık bir şekilde gösteriyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir