Coinbase CEO’su SEC Başkanı’nı eleştirdi: Zarar veriyor

Coinbase CEO'su SEC

Coinbase CEO’su SEC Başkanı’nı eleştirdi: Zarar veriyor

ABONE OL 

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong, SEC Başkanı Gary Gensler‘i eleştirdi. Armstrong, Gensler’in ABD’ye tarifsiz zarar verdiğini ifade etti.

Coinbase CEO’su SEC’i Topa Tuttu

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu‘nun (SEC), kripto paralara olan bakış açısı ve üzerinde bir gölge gibi yer bulması, sektörün aktörleri tarafından tepkiyle karşılanıyor. ABD merkezli kripto para borsası Coinbase’in CEO’su da bu konudan muzdarip olduğunu defalarca kez belirtmişti.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, yaptığı açıklamada SEC kuruluşunun ABD’ye tarifsiz zarar verdiğini ifade ederek SEC Başkanı Gary Gensler‘i de eleştirdi. ABD’nin SEC aracılığıyla kripto paraları düzenleme çalışmalarını da eleştiren Armstrong, potansiyel bir iş birliği yapılması gerektiğini ifade etti:

Günü Kongre üyeleriyle DC toplantısında geçirdim. Tüketicinin korunması, ulusal güvenlik, ekonomik büyüme vb. birçok nedenden dolayı ABD’de yer alan kripto para piyasasındaki merkezi oyuncular için düzenleyici netliğe ihtiyacımız var. SEC, yaptırım yoluyla düzenleme politikasıyla Amerika’ya anlatılmamış zararlar verdi. Bunu düzeltmek için mücadele edeceğiz.

Coinbase CEO'su

Coinbase CEO’su Düzenleme Açıklaması Yapmıştı

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan ABD merkezli Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong, bir an evvel kripto para piyasasına düzenleme gelmesi gerektiğini ifade etmişti. Düzenlemenin gelmemesi durumunda ise yatırımların diğer ülkelere gidebileceğini belirtmişti:

ABD’nin kripto için önemli bir pazar olma potansiyeline sahip olduğunu düşünüyorum ancak şu anda ihtiyacımız olan düzenleyici netliği göremiyoruz. Bence birkaç yıl içinde ABD’de düzenleyici netliğin ortaya çıktığını görmezsek dünyanın başka yerlerine daha fazla yatırım yapmayı düşünmek zorunda kalabiliriz.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir