Coinbase CEO’su: Çin, ABD’yi kripto konusunda geri bıracak!

Coinbase CEO'su SEC

Coinbase CEO’su: Çin, ABD’yi kripto konusunda geri bıracak!

ABONE OL 

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, ABD’nin kripto paralara yaptığı baskıyı yorumladı. Yaptığı açıklamada Çin’in kripto para ve finansal teknolojiler konusunda ABD’yi geride bırakacağını belirtti.

Coinbase CEO’su Sert Eleştirilerde Bulundu

Kripto para piyasası üzerinde bir kara bulut gibi duran ABD, düzenlemeler ve düzenleme ihtimalleriyle Bitcoin başta olmak üzere birçok kripto parayı doğrudan etkiliyor. Bu düzenlemeler sürerken ABD merkezli Coinbase borsasının kurucusu ve CEO’su olan Brian Armstrong, ABD’nin geride kalacağını ve Çin’in kripto para konusunda önde olacağını ifade etti.

Armstrong, ABD’nin projeler üzerinde yaptırımda bulunma ihtimalini değerlendirerek, bu yaptırımların yatırımcıları ABD’den uzaklaştırdığını ifade etti. ABD’nin bu hamlelerinin Çin’e fayda sağlayacağını da ifade eden Armstrong, bu konunun bir ulusal güvenlik meselesi olduğunu söyledi.

Coinbase CEO’su SEC’i Topa Tutmuştu

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu‘nun (SEC), kripto paralara olan bakış açısı ve üzerinde bir gölge gibi yer bulması, sektörün aktörleri tarafından tepkiyle karşılanıyor. ABD merkezli kripto para borsası Coinbase’in CEO’su da bu konudan muzdarip olduğunu defalarca kez belirtmişti.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, yaptığı açıklamada SEC kuruluşunun ABD’ye tarifsiz zarar verdiğini ifade ederek SEC Başkanı Gary Gensler‘i de eleştirmişti. ABD’nin SEC aracılığıyla kripto paraları düzenleme çalışmalarını da eleştiren Armstrong, potansiyel bir iş birliği yapılması gerektiğini ifade etmişti:

Günü Kongre üyeleriyle DC toplantısında geçirdim. Tüketicinin korunması, ulusal güvenlik, ekonomik büyüme vb. birçok nedenden dolayı ABD’de yer alan kripto para piyasasındaki merkezi oyuncular için düzenleyici netliğe ihtiyacımız var. SEC, yaptırım yoluyla düzenleme politikasıyla Amerika’ya anlatılmamış zararlar verdi. Bunu düzeltmek için mücadele edeceğiz.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir