Citibank Metaverse araştırması yaptı!

Citibank Metaverse

Citibank Metaverse araştırması yaptı!

ABONE OL 

Dünyanın en büyük bankalarından olan Citibank, Metaverse ile ilgili araştırma hazırladı. Bu araştırmada Metaverse pazarının büyüklüğünün 13 trilyon dolara ulaşabileceği ifade edildi.

Citibank Metaverse Raporu Yayınladı

Citibank, Metaverse teknolojisinin dünyadaki potansiyeline yönelik bir araştırma hazırladı. ”Metaverse and Money” başlıklı raporunda çarpıcı detaylar yer alıyor. Bu rapora göre 2030 yılına kadar Metaverse pazarı 8 – 13 trilyon dolar arası bir büyüklüğe ulaşacak.

Metaverse için toplam adreslenebilir pazar, 2030 yılına kadar 8 trilyon dolar ile 13 trilyon dolar arasında olabilir ve toplam Metaverse kullanıcıları yaklaşık beş milyar civarında olabilir.

Yine belirtildiği gibi Metaverse kullanıcı sayısının da 5 milyara ulaşması beklentiler arasında yer alıyor. Citibank raporda ayrıca Metaverse altyapı yatırımlarının arttırılması gerektiğini ifade etti.

Citibank Metaverse araştırması yaptı!

PSG Metaverse Patentine Başvurdu

Neymar, Messi ve Mbappe gibi yıldızları kadrosunda bulunduran PSG, Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi (USPTO)’ne NFT ve Metaverse için patent başvurusunda bulundu. Bu patent başvurusunda NFT, kripto para cüzdanı, kripto para birimi işlemlerini yönetme ve sanal spor malzemeleri ifadeleri yer buldu.

Bu adımla birlikte Paris Saint-Germain takımının NFT ve Metaverse hamlesi yapılmış oldu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir