Citibank kripto para hizmeti sunabilir

 Citibank kripto para hizmeti sunabilir

ABD merkezli Citibank’in kripto para ticareti ve saklama hizmeti sunmayı düşündüğü iddia edildi. Citibank Küresel Kur Müdürü Itay Tuchman tarafından kripto paralar ile ilgili açıklamalar yapıldı.

Citibank Kripto Para Araştırması Yapıyor

Citibank Küresel Kur Müdürü Itay Tuchman, Financial Times’a yaptığı açıklamada Citibank’in kripto para ile araştırmalar yaptığını ve müşterilere en uygun kripto para hizmetini aradıklarını belirtti. Tuchman, kripto para alım, satım ve saklama hizmeti sunmak için acele etmediklerine de açıklamalarında yer verdi.

Citibank kripto para hizmeti sunabilir

Kripto para piyasasında yarış yapmanın anlamı olmadığını belirterek acele bir karar almayacaklarını belirtti. Rakip bankalardan gelen kripto para hamlelerinin kendilerini etkilemediğini ve kripto para piyasasında birden fazla bayrak taşıyıcısı olabileceğini söyledi.

Deutsche Bank Kripto Para Hizmeti Üzerinde Çalışıyor Olabilir

Deutsche Bank resmi olarak olmasa da analistleri üzerinden kripto paralar hakkında fikrini 2019 yılında açıklamıştı. Hükümetler tarafından piyasa sürülen yani ülkelerin ulusal para birimlerinin günümüzde sallantı da olduğunu ve kripto paraların yükselişinin kaçınılmaz olduğundan bahsedilmişti.

Geçtiğimiz 2020 yılının son günlerinde Dünya Ekonomik Forumu’nda ortaya çıkan bir haberde ”Deutsche Bank Dijital Varlık Saklama” detayı yer alıyordu. Bu detayın ardından uzmanlar, Deutsche Bank kripto para hizmeti sunma ihtimalini değerlendirdi. Uzmanlara göre Deutsche Bank kripto para hizmeti sunabilir.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir