Çin Merkez Bankası Bitcoin açıklaması yaptı!

 Çin Merkez Bankası Bitcoin açıklaması yaptı!

Kripto paralara olan olumsuz tavrıyla bilinen Çin Merkez Bankası Bitcoin açıklaması yaptı. Dijital Yuan projesiyle dünyadaki tüm merkez bankalarının dikkatini çeken Çin, Bitcoin açıklamasıyla kripto para sektörünü şaşırttı.

Çin Merkez Bankası Bitcoin’e Bakış Açısını Yumuşatmış Olabilir

Çin Merkez Bankası (PBoC) Başkan Yardımcısı Li Bo, kripto paraların önümüzdeki yıllarda yatırım amaçlı kullanılacağını düşündüklerini ifade etti. Kripto paraların para birimi olarak değil de yatırım aracı olarak görünmesi gerektiğini belirten Li Bo, Çin’in kripto paralara olan olumsuz tavrını bir nebze de kırmış oldu. Merkez Bankası Başkan Yardımcısı’nın kurumdan bağımsız olarak fikir beyan etmeyeceği düşünüldüğünde Çin’in Bitcoin’e olan tavrını yumuşattığı düşünülüyor.

Çin geçtiğimiz yıl vatandaşlarına Bitcoin ile değil Blockchain ile ilgilenilmesi gerektiğini söylemişti. Bir dönem ciddi yasakları gündemine getiren Çin’in bu hamlesi kripto para sektörünü şaşırttı.

Çin Merkez Bankası, Çin’in ulusal para birimi olan Yuan’ı dijitalleştirerek diğer merkez bankalarına öncülük ediyor.

Çin Merkez Bankası Bitcoin açıklaması yaptı!

Dijital Yuan Cüzdan Başvuruları Başlamıştı

Çin, 2 yıldır Dijital Yuan çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Bu konuda birçok devlete öncülük eden Çin, Dijital Yuan airdrop etkinliği bile yapmıştı. Şimdi ise Pekin ve Şangay‘da yaşayan vatandaşlara belirlenen 6 bankadan Dijital Yuan cüzdanı başvurusu yapma olanağı sağandı. Bu da Dijital Yuan‘ın giderek yaygınlaşması konusunda ciddi bir gelişme olarak açıklandı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir