Büyük düşüş Bitcoin işlem ücretlerini yükseltti!

Bitcoin işlem ücretleri

Büyük düşüş Bitcoin işlem ücretlerini yükseltti!

ABONE OL 

Dün kripto para piyasası yaşadığı sert düşüşle sarsılmıştı. Bitcoin’in 52 bin dolar seviyelerine gerilemesi kripto para piyasasından 300 milyar doları adeta tek kalemde sildi. Bu düşüş Bitcoin Blockchain ağının yoğunlaşmasına sebep oldu işlem ücreti fırladı.

Bitcoin İşlem Ücretleri Yükseldi!

Bitcoin dün sabah saatlerinde 50 bin dolar seviyelerine dokundu ve 52 bin dolar seviyelerine yükseldi. Bu düşüşün ardından yatırımcıların Bitcoin almak veya satmak için yoğun talep göstermesi Bitcoin işlem ücretlerini yükseltti. Bitcoin işlem ücretleri 47 dolara kadar yükseldi.

Johoe-Hoenicke‘nin verilerine göre ortalama işlem ücretleri 15.56 dolarken bu sert düşüşle birlikte işlem ücretleri 46.88 dolara yükseldi. Bilindiği gibi Bitcoin ve Ethereum Blockchain ağlarında işlem yoğunluğu arttıkça işlem ücretleri ciddi bir şekilde artış gösteriyor.

Büyük düşüş Bitcoin işlem ücretlerini yükseltti!

Çin Merkez Bankası Bitcoin’e Bakış Açısını Yumuşatmış Olabilir

Çin Merkez Bankası (PBoC) Başkan Yardımcısı Li Bo, kripto paraların önümüzdeki yıllarda yatırım amaçlı kullanılacağını düşündüklerini ifade etti. Kripto paraların para birimi olarak değil de yatırım aracı olarak görünmesi gerektiğini belirten Li Bo, Çin’in kripto paralara olan olumsuz tavrını bir nebze de kırmış oldu. Merkez Bankası Başkan Yardımcısı’nın kurumdan bağımsız olarak fikir beyan etmeyeceği düşünüldüğünde Çin’in Bitcoin’e olan tavrını yumuşattığı düşünülüyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir