Çin devlet medyası: Bitcoin’e değil Blockchain’e odaklanın

 Çin devlet medyası: Bitcoin’e değil Blockchain’e odaklanın

Çin Halk Cumhuriyeti‘nin Bitcoin‘e olan bakış açıcı kripto para yatırımcıları tarafından az çok bilinse de günden güne Çin‘in bakış açısının olumsuza döndüğünü açıkça ortaya koyuyor. Yapılan son açıklama ile Çin Halk Cumhuriyeti vatandaşlarının Bitcoin’e değil Blockchain odaklanmaları gerektiği belirtildi.

”Bitcoin’e Değil Blockchain’e Odaklanın”

Çin, kripto paraları reddetmeyen ancak Bitcoin‘e de sıcak bakmayan ülkeler arasında yer alıyor. Kripto paraların günümüzdeki para ve ekonomi düzenindeki değişime yol açtığını görerek Dijital Yuan‘ı geliştiren Çin pilot bir şehirde testleri gerçekleştiriliyor.

”Bitcoin’e Değil Blockchain’e Odaklanın”

Bitcoin fiyatının 20 bin dolara dayanması sebebiyle dünyadaki birçok ülkede olduğu gibi Çin’de de yeni Bitcoin yatırımcıları ortaya çıkıyor. Ancak Çin, Xinhuanet isimli devlet medyası aracılığıyla vatandaşların Bitcoin’i önemsememeleri gerektiğini ve fiyatı görmezden gelmelerini söyledi. Ayrıca Blockchain ile açıklamalarına devam eden Çin, Blockchain yanlısı politikalarında desteklenmesi gerektiğini belirtti.

4.2 Milyar Dolarlık Kripto Para Çin Tarafından Ele Geçirildi!

Kripto para piyasasındaki en büyük dolandırıcılık projelerinden birisi olan PlusToken‘a ait olduğu ortaya çıkan 194.775 Bitcoin, 833.083 Ethereum, 1.4 milyon Litecoin, 27.6 milyon EOS, 74.167 DASH, 487 milyon XRP, 6 milyar DOGE, 79.581 BitcoinCash ve 213.724 USDT 7 mahkumdan ele geçirilmişti. Ele geçirilen kripto paralar Çin hazinesine aktarılacağı açıklanmıştı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir