Celsius iflastan çıktı! Alacaklılara ödemeler başladı

Celsius iflas

Celsius iflastan çıktı! Alacaklılara ödemeler başladı

ABONE OL 

FTX’in iflasıyla birlikte birçok kripto para şirketi de iflasını açıklamak zorunda kalmıştı. Bu şirketlerden olan Celsius’un Bölüm 11 iflasından çıktığı ve alacaklılara ödeme yapmaya başladığı açıklandı.

Celsius İflası Olumlu Sonuçlandı

FTX borsasının iflas etmesinin ardından Celsius şirketi de iflas etmişti. 18 ay süren iflas sürecinin ardından Celsius alacaklılara ödeme yapmaya başladı. Yaklaşık 3 milyar dolarlık bir ödemenin alacaklılara yapılacağı bildirildi. Ayrıca şirketin yeni bir kripto para madencilik şirketi kuracağı da belirtildi.

Celsius resmi X hesabından yapılan duyuru ile açıklanan gelişme mağdurları sevindirdi. Yapılacak ödemenin kripto para ve fiat para cinsinden olacağı da belirtildi.

Celsius Network Yeniden Yapılanma Sinyalleri Vermişti

Kripto para piyasasındaki sarsıntıdan en fazla etkilenen şirketlerden olan Celsius Network, iflas başvurusunda bulunmuştu. Bu iflas başvurusunun yeniden yapılanma için gerektiği ve bu sebeple yapıldığı Celsius Network kurucu ortağı ve CEO’su Alex Mashinsky tarafından ifade edilmişti:

Bu, topluluğumuz ve şirketimiz için doğru karar. Celsius’u bu süreçte yönetecek güçlü ve deneyimli bir ekibimiz var. Celsius’un tarihine baktığımızda, kararlılık ve güvenle hareket etmenin topluma hizmet ettiği ve şirketin geleceğini güçlendirmede belirleyici bir an olarak göreceğimizden eminim.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir