Bitcoin fiyatı için 170 bin dolar tahmini!

Bitcoin fiyatı

Bitcoin fiyatı için 170 bin dolar tahmini!

ABONE OL 

Bitcoin fiyat tahminlerine bir yenisi daha eklendi ve çok kısa bir süre içerisinde 170 bin dolar seviyelerine yükselmesi bekleniyor.

Bitcoin Fiyatı 4’e Katlayabilir

SkyBridge Capital kurucusu Anthony Scaramucci, nisan ayında gerçekleşecek olan Bitcoin ödül yarılanmasından sonra (Bitcoin halving) Bitcoin fiyatının 170 bin dolar seviyelerine yükseleceğini iddia etti. Bu tahminin gerçekleşmesi için anlık Bitcoin fiyatının 4 kat artması gerekiyor.

Anthony Scaramucci, Bitcoin’in altından daha önemli bir değer deposu olduğunu ifade etti ve Bitcoin ödül yarılanmasının sonraki 18 ay içerisinde Bitcoin fiyatının 4’e katlayacağını belirtti. Daha önceki Bitcoin ödül yarılanmalarına bakmak gerektiğini belirten Scaramucci, Bitcoin ödül yarılanmalarının ardından fiyatta 4 katlık bir artışın sürpriz olmayacağını ifade etti.

Ancak bu tahmini ‘temkinli‘ olarak da nitelendiren Scaramucci, bu yılın nisan ayında yani Bitcoin halving öncesinde fiyatın 35 bin dolar seviyelerinde olmasını beklediğini ve tahmininde bunu esas aldığını da ifadelerine ekledi.

Bitcoin 14 yaşında

Bitcoin Fiyatı İçin Büyük Tahmin

Kripto para analiz şirketi Matrixport, Bitcoin fiyatıyla ilgili yeni analizlerini duyurdu. Yapılan analize göre 2023 yılının sonunda Bitcoin fiyatının 45 bin dolar seviyesine yükselmesi bekleniyor.

Bu hareketin hemen ardından 2024 yılında gerçekleşecek Bitcoin Halving’inin ardından 125 bin dolarlık yükselişin yaşanmasının ihtimal dahilinde olduğu belirtildi. Şirket yükselişle ilgili de şu ifadeleri kullandı:

Geleneksel olarak altın gibi varlıklar ve Hazine tahvilleri gibi diğer güvenli liman yatırımlarıyla ilişkilendirilen Bitcoin’in özellikleri, kurumları varlık tahsislerini çeşitlendirmek için Bitcoin’i düşünmeye yöneltti. ABD borcunun GSYH’ye oranının sürdürülemez seviyelere ulaştığı bir dönemde Bitcoin’in yükselişe geçmesi tesadüf değil.

Arthur Hayes: Bitcoin 1 Milyon Dolar Olabilir

Arthur Hayes, Ethereum ve Bitcoin ile ilgili sık sık açıklamalarıyla gündeme geliyordu. Hayes yeniden bir açıklama yaptı ve Bitcoin fiyat tahminini açıkladı. Hayes’e göre Bitcoin, 2026 yılına kadar 750 bin dolar ile 1 milyon dolar arasında bir fiyata yükselebilir.

ABD ekonomisini yorumlayan ve güncel ülkeler arasında gerginlikler sebebiyle ekonominin derinden etkileneceğini ifade eden Hayes, bu ortamda 2. Dünya Savaşı’ndan bu yana gerçekleşmememiş olan en büyük boğa döneminin gerçekleşmesini bekliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir