Cardano Vasil hardfork başlatıldı!

Cardano Vasil hard fork

Cardano Vasil hardfork başlatıldı!

ABONE OL 

Merakla beklenen Cardano Vasil hardforku nihayet başladı. 5 gün sürecek olan güncelleme ağ kapasitesini yükseltip işlem ücretlerinde düşüş sağlayacak.

Cardano Vasil Hardfork Güncellemesi Başladı

ADA olarak bildiğimiz Cardano isimli kripto para şirketi Vasil hardfork güncellemesini başlattı. Güncelleme 5 gün sürecek ve Cardano Blockchain ağının işlem kapasitesini yükseltecek. İşlem kapasitesinin yanı sıra işlem ücretlerinde de düşüş yaşanması hedefleniyor.

İşlem sürelerini de kısaltacak olan Cardano Vasil hardforku, daha az kodla akıllı sözleşme yazmak da Cardano Blockchain ağında mümkün olacak.

Cardano Vasil hardfork başlatıldı!

Cardano Kurucusu: Bıktım

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, yaptığı açıklamalar ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Son olarak 29 Temmuz tarihinde yapılan açıklama ile ertelenen Vasil hard fork‘una gelen eleştirilere cevap verdi.

Hoskinson, Vasil harf fork’u için 1.35.2 güncellemesinin test edilmesi gerektiğini söyledi. Daha önce defalarca kez test edilen güncellemenin bir kez daha test edilmesinin geliştiricilere zarar verileceğini ifade etti. Hoskinson, Vasil hard fork’unun aceleye getirildiğini iddia edenlere cevap vermiş oldu.

Resmi Twitter hesabından açıklama yapan Hoskinson, şu ifadeleri kullanmıştı:

1.35.3 ile aceleye getirildiğini söyleyenleri görmek tuhaf ve endişe verici. Söz konusu kod, geliştiriciler dahil herkes tarafından aylarca kapsamlı bir şekilde test edilmiştir. Testnet’te sorun olan kod kaldırıldı.

Elbette bir topluluk olarak, bir düzine kez test edilmiş ve halihazırda çalışmakta olan kodu yeniden test etmek için Vasil’in başlatılmasını birkaç ay geciktirebiliriz.

Siz geliştiricilersiniz, sonuçta siz karar verirsiniz. Her iki tarafı da suçlamaktan ciddi anlamda bıktım. Cardano, merkezi olmayan bir yapıya sahiptir. Yükseltmelere ben değil ağı çalıştıran insanlar nihayetinde karar veriyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir