Call of Duty: Mobile, resmen yayınlandı

Call of Duty: Mobile, resmen yayınlandı

ABONE OL 

PC ve konsol platformlarının en çok oynanan ve senaryolarıyla en çok konuşulan oyunlarından biri olan COD’un mobil versiyonu olan Call of Duty: Mobile, resmen yayınlandı.

Uzun bir deneme sürecinden geçen ve defalarca test edilen oyun, sonunda Android ve iOS kullanıcıları için indirmeye sunuldu.

Oyun kullanıcılara 5 farklı harita ve 6 farklı oyun modu sunuyor. Ancak ilk etapta çok oyunculu oyun modlarını öğrenmeniz gerekiyor. Oyuncuların temel dinamikleri öğrenebilmesi için eğitim moduna mutlaka katılması isteniyor.

Geliştiriciler konsol kalitesinde grafikler ve ses-metin tabanlı sohbet sunuyor. Konu olarak ise 100 kişinin aynı haritada birbirine karşı mücadele etmesine dayanıyor.

 

  • Oyun için toplamda 5 farklı harita olacak. Bunlar Kill House, Hijacked, CrossFire, NukeTown ve Crash olarak isimlendiriyor. Her haritanın kendine özel yapısı var.
  • Call of Duty: Mobile, 6 farklı oyun moduyla yayınlandı. Bu modlar; Team Deathmatch, Frontline, Domination, Search and Destroy, Free-fol-all ve Hardpoint.
  • Oyunun her modunda amaç değişiyor.
  • Oyun içerisinde kazanılan paralarla ve gerçek para karşılığında kasa satın alarak yeni silahlara sahip olabilirsiniz.
  • Oynayanlara göre şimdiye kadar Call of Duty: Mobile oyununun PUBG Mobile’a göre daha hızlı olduğu ortada.
  • PUBG Mobile’dan farkı ise PUBG Mobile daha çok taktik oluşturarak hayatta kalma üzerineyken Call of Duty: Mobile sıcak çatışmalara daha çok yer vermiş durumda.

Ayrıca oyunda oyun kolu, klavye ve mouse desteği de bulunuyor. Bilgisayar üzerinden emülatörle oynanabiliyor.

Activision, Call of Duty: Mobile için GameLoop Android Emulator ile anlaştı. PUBG Mobile’ın Tencent’i gibi resmi emülatör GameLoop ancak farklı emülatör seçebilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir

COD: Modern Warfare senaryosu tanıtılacak

Google yeni bir yatırıma imza atıyor

Dünya’nın en değerli teknoloji firmaları

“Call of Duty: Mobile, resmen yayınlandı” için 0 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.