Saldırıya uğrayan bZx’den açıklama: Çalınan fonlar kurtarıldı

bZx

Saldırıya uğrayan bZx’den açıklama: Çalınan fonlar kurtarıldı

ABONE OL 

Popüler DeFi projelerinden olan bZx üçüncü kez saldırıya uğradı. Dün akşam gerçekleşen saldırı sonucunda 8.1 milyon dolar değerinde kripto paranın çalındığı açıklanmıştı. Birkaç saat önce bZx resmi Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre fonlar kurtarıldı.

bZx Saldırıya Uğradı!

bZx projesinin sözleşmesinde yer alan hatalı bir kodu farkeden hacker, bZx‘in faiz tokeni olan iTokens‘teki bakiyesini bu hata sayesinde arttırmaya başladı. Hatayı farkeden proje sahipleri geç olsa da sorunu çözdü ancak bu sürede 8.1 milyon dolar değerinde kripto parasını hackera kaptırdı.

219.200 LINK, 4.503 Ethereum, 1.412.048 USDC, 1.756.351 USDT, 667.989 DAI olmak üzere 8.1 milyon dolar değerinde kripto parayı hata sayesinde kendi bakiyesini arttırarak elde eden hacker son zamanların en büyük vurgununu yaptı.

Bitcoin.com baş mühendisi olan Marc Thalen, hata üzerinden 100 iUSDC yarattığını ve bunu kendine transfer ederek sorunun devam ettiğini belirtti. bZx kurucularından Kyle Kistner hatayı gösterdiği için Marc Thalen‘a 12.500 dolar ödül verileceğini açıkladı.

Fonlar Kurtarıldı

bZx resmi Twitter hesabından yapılan açıklama göre fonlar kurtarıldı. 8.1 milyon dolar değerindeki fonun kurtarılması hakkında şu açıklama yapıldı:

Eksik fonların artık geri geldiğini duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Daha fazla bilgi gelecek. Bizi izlemeye devam edin!

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir