Büyük NFT vurgunu! 320 NFT çalındı

NFT çalındı

Büyük NFT vurgunu! 320 NFT çalındı

ABONE OL 

Kripto para piyasasının en fazla mağdur olduğu konuların başında siber saldırılar geliyor. Bu saldırılar sebebiyle milyon dolarlık zararlar ortaya çıkıyor. Son olarak Premint isimli NFT platformu siber saldırıya maruz kaldı ve 320 NFT çalındı. Mağduriyetin boyutu ise yaklaşık 400 bin dolar olarak açıklandı.

Basit Bir Yöntem İle 320 NFT Çalındı

Geçtiğimiz pazar günü Premint isimli NFT platformunun siber saldırıya maruz kaldığı açıklandı. Premint internet sitesine Javascript yöntemiyle yapılan saldırı sonucunda 320 NFT çalındı.

Bu Javascript ile Premint kullanıcılarına ekstra bir doğrulama ekranı gösterildi. Birçok kullanıcı bunun sahte olduğunu anlasa da bazı kullanıcılar bunun farkına varmadı. Farkına varmayan kullanıcılar ekstra doğrulamaya yazarak istemeden giriş bilgilerini siber saldırganlara vermiş oldu.

Bu saldırı sonucunda çalınan NFT’lerin yaklaşık 400 bin dolar olduğu ifade ediliyor. Çalınan NFT’ler arasında Bored Ape Yacht Club ve Goblintown gibi popüler NFT koleksiyonlarının parçası olan NFT’ler de yer alıyordu.

Büyük NFT vurgunu! 320 NFT çalındı

OMNI Saldırıya Uğradı

Stake edilen NFT’lerin karşılığında yatırımcılara fon veren OMNI platformu, geçtiğimiz gün art niyetli yatırımcılar tarafından mağdur oldu. Doodle isimli NFT koleksiyonunu stake ederek 1.300 Ethereum fon alan yatırımcılar, platformdaki hatalı kodlamalardan faydalandı ve 1 NFT hariç tüm NFT stake işlemlerini de iptal etti.

Bütün bu olay gerçekleştikten sonra platform 1.300 Ethereum (yaklaşık 1.49 milyon dolar) kaybetti. Bu gelişmenin ardından platform, geliştiricileri tarafından askıya alındı ve şu açıklama yapıldı:

OMNI hala test aşamasında (beta). Hiçbir müşteri fonu kaybolmadı, yalnızca dahili test fonları etkilendi! OMNI protokolünü, soruşturmayı tamamlayana ve her şeyin dış güvenlik ve denetim firmaları tarafından yeniden gözden geçirilmesine kadar askıya aldık.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Sosyal medya hesaplarımıza BURADAN ulaşabilir ve hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir