Bugün Bitcoin Pizza Günü! Pizza gününe dair her şey

Bitcoin Pizza Günü

Bugün Bitcoin Pizza Günü! Pizza gününe dair her şey

ABONE OL 

22 Mayıs tarihi Bitcoin için oldukça önemli bir tarihtir. Bu tarih Bitcoin Pizza Günü olarak kabul edilmiştir. Peki bu Bitcoin Pizza Günü‘nün detayları neler? Nasıl ortaya çıktı?

Bitcoin Pizza Günü Nasıl Ortaya Çıktı?

18 Mayıs 2010 tarihinde Bitcointalk.org forumunda bir yazılım programcısı Laszlo Hanyecz tarafından bir konu açıldı. Laszlo Hanyecz, sahip olduğu Bitcoin’ler ile alışveriş yapmak istediği ve pizza satın almak istediğini belirtti. Bu pizza için 10.000 Bitcoin ödeme yapacağını söyleyen Hanyecz, birkaç gün isteğini yineledi.

Laszlo Hanyecz‘in isteği olan 2 büyük boy pizza bir İngiliz kullanıcı tarafından Papa John’s’tan alınarak gönderildi ve karşılığında 10.000 Bitcoin ödeme gerçekleştirildi.

”Pişman Değilim”

Laszlo Hanyecz bu alışveriş için pişman olmadığı ve bu alışverişin Bitcoin’e olan bakış açısını değiştirdiğini dile getirdi. Ayrıca şunları söyledi:

O zamana kadar Bitcoin’in bir değeri yoktu, bu nedenle pizza karşılığında takas etme fikri inanılmaz havalıydı.

Bitcoin ile gerçekleştirilen bu alışveriş tarihte bir ilk olarak yerini koruyor. Bitcoin ile gerçekleştirilen ilk ödeme ile satın alınan pizza için 22 Mayıs tarihi Bitcoin Pizza Günü olarak kabul ediliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir