400 milyon dolarlık Bitcoin transfer ücreti 2.5 dolar!

Bitcoin transfer ücreti

400 milyon dolarlık Bitcoin transfer ücreti 2.5 dolar!

ABONE OL 

Kripto paraların gelişmeye devam etmesi, hem teknoloji anlamdan hem de ekonomik anlamda dünya düzenini değiştirmeye çok yakındır. Bir bankadan başka bir bankaya 400 milyon dolar transfer ederseniz binlerce TL işlem ücreti ödemeniz gerekebilir. Ancak bu transferi Bitcoin ile gerçekleştirirseniz sadece 2.5 dolar (17 TL) karşılığında gerçekleştirebilirsiniz.

Bitcoin Transfer Ücreti Yükselmesine Rağmen Hala Makul

Kripto para sektöründe milyonlarca dolar kripto parası olan kişiler ”balina” olarak adlandırılmaktadır. Bir Bitcoin balinası 400 milyon dolar değerinden Bitcoin‘lerini bir hesaptan başka bir hesaba transfer etti ve karşılığında Bitcoin transfer ücreti olarak 2.5 dolar ödeme yaptı.

Bitcoin işlem ücreti Halving öncesinde daha ucuzdu. Gerçekleşen Halving ile Bitcoin fiyatlarının yükseldi ve aynı şekilde ödenen transfer ücretleri de artmış oldu. Ödenen ücret Bitcoin cinsinden olduğu için Bitcoin‘in fiyatının gösterdiği değişime göre transfer ücreti de değişmektedir.

Bitcoin transfer ücretlerinin her transfer bedelinde aynı olması eleştirilere sebep oldu. Çünkü 100 milyon dolar transfer gerçekleştiğinde de 2.5 dolar transfer ücreti ödeniyor. 10 dolar transfer edildiğinde de 2.5 dolar transfer ücreti ödeniyor.

Eleştirilerde bu sistemin zenginlerin işine yaradığı ve adil olmamasına dikkat çekiliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir