BtcTurk LUNC’lerin yerine TL ödeme yaptı!

BtcTurk LUNC

BtcTurk LUNC’lerin yerine TL ödeme yaptı!

ABONE OL 

Geçtiğimiz günlerde siber saldırıya maruz kalan BtcTurk, siber saldırıdan etkilenen LUNC pozisyonlarının TL cinsinden değerini kullanıcıların cüzdanlarına yansıttı.

BtcTurk LUNC Hamlesiyle Tepkileri Çekti

Kripto para piyasası siber saldırılardan etkilenmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde siber saldırıya maruz kalan BtcTurk, AVAX ve LUNC varlıklarını çaldırmış ve 55 milyon dolardan büyük bir kayıp oluşmuştu. Bu kayıpla ilgili güncel bir gelişme yaşandı.

Mevcut LUNC yatırımcıları borsa saldırısından sonra varlıklarını cüzdanlarında göremedi. Fonların çalınması sebebiyle BtcTurk platformu da sahip olunan LUNC değerindeki TL’yi yatırımcıların cüzdanlarına yansıttı. Ancak bu hamle sosyal medyada yoğun tepkiye sebep oldu. Bazı kullanıcılar TL yerine LUNC’lerinin iadesini istedi.

BtcTurk Siber Saldırıya Uğramıştı

Yerli kripto para borsası BtcTurk, geçtiğimiz günlerde bir siber saldırıya maruz kalmış ve değeri 55 milyon doları aşan kripto paraları çalınmıştı. Çalınan kripto paraların AVAX ve LUNC olduğu açıklanmış ve çalışmaların sürdüğü duyurulmuştu.

Saldırının ardından fonların bir kısmının Binance borsasına taşındığı ortaya çıkmış ve Binance tarafından fonlar dondurulmuştu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir