Bitcoin fiyatı neden düştü? İşte gerçek sebebi!

Bitcoin fiyatı neden düştü

Bitcoin fiyatı neden düştü? İşte gerçek sebebi!

ABONE OL 

Geçtiğimiz gün yaşadığı düşüş ile 59 bin dolar seviyelerini test eden Bitcoin‘in neden düşüş yaşadığı merak ediliyordu. Ancak öne sürülen sebeplerin dışındaki bir diğer gerçek gözden kaçırılıyor.

Bitcoin Fiyatı Neden Düştü?

Lider kripto para birimi Bitcoin, yaşadığı düşüşle birlikte 59 bin dolar seviyelerini test etti. 65 bin dolar seviyelerinden yaşadığı yüzde 10’luk düşüşün sebepleri arasında Bitcoin madencileri de yer alıyor. Birçok analist tarafından gözden kaçırılan Bitcoin madencilerinin yaptığı satışlar geçtiğimiz günlerde 3.000 adeti geçti.

Mt Gox tarafından dağıtımı başlayacak olan Bitcoin’lerin satış baskısı sebebiyle düşüşün yaşandığı düşünülse de Bitcoin madencilerinin gerçekleştirdiği satışların da bu düşüşte etkin rol oynadığı görünüyor.

Yaşanan düşüşün ardından Bitcoin fiyatı 61 bin 500 dolar seviyelerine kadar yükseldi.

Bitcoin fiyatı neden düştü

El Salvador Bitcoin Bankasına Hazırlanıyor

El Salvador Devlet Başkanı Nayip Bukele, Bitcoin yatırım bankası kurmak için girişimlere başladı. Bitcoin hakkında yaptığı açıklamalar ile kısa süre içerisinde büyük bir popülerlik yakalayan El Salvador, Bitcoin’in kullanım alanını artırmak ve uzun vadeli şekilde entegrasyon için gerekli hamleleri atıyor.

El Salvador Devlet Başkanı Nayip Bukele’nin Bitcoin danışmanı Max Keiser, Bitcoin özelinde bir banka kurulacağının sinyallerini şu şekilde verdi:

Başkan Bukele, bir Bitcoin Bankası kuran yeni mevzuatla yeni dönemde temelleri atıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir