Brezilya kripto paraları ödeme yöntemi olarak yasallaştırıyor!

Brezilya kripto paraları ödeme

Brezilya kripto paraları ödeme yöntemi olarak yasallaştırıyor!

ABONE OL 

Kripto paralara olumlu bakan ve olumlu yönde düzenleme getiren ülkelere Brezilya dahil oldu. Brezilya kripto paraları ödeme yöntemi olarak kabul edilmesi için gerekli yasal adımları yerine getiriyor.

Brezilya Kripto Paraları Ödeme Olarak Kabul Etmeyi Yasalaştırdı

Brezilya Temsilciler Meclisi, kripto paraların ödeme yöntemi olarak kullanılabilmesini sağlayan yasayı onayladı. Bu da Brezilya sınırları içerisinde kripto para ile alım satım yapmak imkanını vatandaşlara sağlıyor.

Temsilciler Meclisi tarafından onaylanan yasa Brezilya Cumhurbaşkanı tarafından onaylandığı halde yürürlüğe girecek. Bu sayede Brezilya’da kripto paralar ödeme yöntemi olarak kullanılabilecek.

Brezilya kripto paraları ödeme yöntemi olarak yasallaştırıyor!

Kripto Para Yasası Geliyor

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati yaptığı açıklamada kripto para yasa tasarısının hazır olduğunu ve öncelikle amacın vergi toplamak değil düzenleyici olmak olduğunu ifade etti:

Buradaki amacımız kriptodan vergi toplamaktan ziyade bunlarla ilgili soru işaretlerinin ortadan kaldırıldığı bir genel düzenlemenin yapıldığı ve tanımlamalarla herkesin aynı ifadelerden aynı anlamı çıkarmalarının sağlandığı bir üst yapı oluşturmak. Kripto ile ilgili dünyada henüz birkaç ülke düzenleme yapıyor. Dolayısıyla bu birincil düzenlemeyi gerçekleştirdiğimizde dünyanın sayılı ülkelerinden biri olacağız. Şu anda son derlemeler yapılıyor. Bizim için bitti, son olarak meclise göndereceğiz.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir