Binance Japonya pazarına borsa alarak giriş yaptı!

Binance Japonya

Binance Japonya pazarına borsa alarak giriş yaptı!

ABONE OL 

Dünyanın en hacimli kripto para borsası Binance, Japonya merkezli Sakura Exchange‘i satın aldı. Bu hamlesiyle birlikte Japonya pazarına resmi bir şekilde giriş yapmış oldu.

Binance Japonya Pazarına Giriş Yaptı

Binance, Japonya merkezli Sakura Exchange Bitcoin (SEBC) isimli kripto para borsasını satın alarak Japonya pazarına giriş yaptı. Bu hamle ile birlikte Japonya’da yaşayan yatırımcılar Binance borsasına üye olamayacak ve Sakura Exchange‘i kullanacak.

Bununla birlikte Japonya‘da yaşayan Binance kullanıcıları, aynı şekilde Binance borsasını kullanmaya devam edebilecek. Sakura Exchange Bitcoin (SEBC), Japonya’daki düzenleyiciden onay almış şekilde faaliyetlerini sürdürüyor. Binance’in bu hamlesinin önemli olduğu da analistler tarafından özellikle belirtiliyor.

Binance Japonya pazarına borsa alarak giriş yaptı

Binance Sigorta Fonuna Toplamda 2 Milyar Dolar Aktardı

Kripto para piyasasında son 1 aydır yaşanan olaylar her yatırımcıyı olumsuz anlamda etkiledi. Bu gelişmelerinde başında ise FTX‘in iflası yer alıyor. FTX’in iflas etmesiyle birlikte onbinlerce yatırımcı milyar dolarları bulan varlıklarını kaybetti.

Bu sebepten dolayı kripto para borsaları da mevcut rezervlerini açıklamaya başladı. Binance rezervlerini ilk açıklayan borsa olmanın yanı sıra bir de sigorta fonu oluşturmuştu. Endüstri Kurtarma Fonu isimli bu fona geçtiğimiz haftalarda 1 milyar dolar aktaran Binance, 1 milyar dolarlık ek kripto parayı da yine bu fona aktardı.

1 milyar dolar değerindeki BUSD, sigorta fonuna aktarıldı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir