BlockFi iflası onaylandı! Ödeme yapılabilir

BlockFi iflas

BlockFi iflası onaylandı! Ödeme yapılabilir

ABONE OL 

Kripto para platformları arasında iflasıyla çok konuşulan BlockFi için iflas planı hazırlanmıştı. Hazırlanan plan onaylandı ve iflas gerçekleşecek. İflas ile birlikte müşteri fonlarının da ödenmesi bekleniyor.

BlockFi İflas Planı da Kabul Edildi

FTX’in iflasıyla birlikte ardı arkası kesilmeyen iflaslar arasında yer alan BlockFi şirketi, resmi olarak iflas başvurusunda bulunmuştu. Bu iflas kararına bir iflas planı dahil edilmişti. Bu plan dahilinde mağdur olan kurum ve kişilere ödeme yapılması bekleniyordu.

Mahkemeye sunulan iflas planı kabul edildi ve iflas gerçekleşti. 10 milyar dolardan fazla bir ödeme yapması gereken BlockFi şirketi, hızlı bir şekilde ödemeleri yapmaya hazırlanıyor. Şirketin alacaklıları arasında 100 binden fazla kişinin bulunduğu ve yalnızca bu kişilere 10 milyar dolardan fazla ödeme yapılması gerekecek.

BlockFi İflas Etmişti

BlockFi İflasını Duyurdu

FTX borsasının iflas etmesi sebebiyle birçok kripto para platformu ve borsası bir hayli zor durumda kalmıştı. BlockFi, FTX’in iflasıyla birlikte iflasını açıklamıştı. BlockFi şirketinin 28 Kasım 2022 tarihindeki rezervinde 257 milyon doların olduğu da belirtilmişti.

Yaklaşık 100 bin yatırımcının BlockFi şirketinden 1-10 milyar dolar arasında bir alacağı bulunuyordu. Bu yükümlülüğünü yerine getirilemeyecek olması sebebiyle iflas başvurusunda bulunan şirket, FTX dalgasına takılan şirketler arasına girmişti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir