Bittrex XRP’yi liste dışı bırakıyor!

 Bittrex XRP’yi liste dışı bırakıyor!

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple‘a lisanssız menkul kıymet satışı yaptığı gerekçesiyle dava açmıştı. Bu dava haberinin ardından birçok kripto para borsası XRP’yi delist etmişti. Son olarak Bittrex XRP’yi alınan kararların ardından liste dışı bırakıyor.

Bittrex XRP’yi Liste Dışı Bırakıyor!

Bittrex resmi Twitter hesabından yapılan duyuru ile birlikte XRP paritelerini 15 Ocak tarihinde kaldırılıyor. İşte kaldırılan XRP pariteleri:

  • BTC – XRP
  • ETH – XRP
  • USDT – XRP
  • USD – XRP

Tıpkı Coinbase gibi liste dışı edilmesinin yanı sıra kullanıcıların sahip oldukları XRP’ler, Bittrex’teki XRP cüzdanlarında saklanabilecek.

Neler Olmuştu?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple’ın 2013 yılında kurulup Chris Larsen ve Brad Garlinghouse tarafından toplanan sermaye ile şirketin faaliyetlerine başladı. Bu yöntemle 1.3 milyar dolarlık bir gelir elde eden Ripple‘ın bu geliri elde ederken herhangi bir lisansının bulunmaması SEC’nin radarına takıldı. SEC bu konuyu mahkeme taşıdı ve birçok kripto para borsası ve kripto para varlık fonu XRP’yi delist etti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir