BitMart hacklendi! Kayıp çok büyük

BitMart hacklendi

BitMart hacklendi! Kayıp çok büyük

ABONE OL 

BitMart isimli kripto para borsası siber saldırıya maruz kaldı. BitMart kurucusu ve CEO’su Sheldon Xia tarafından yapılan açıklama ile BitMart borsasının hacklendiği resmen açıklanmış oldu.

BitMart Hacklendi!

BitMart kurucu ve CEO’su olan Sheldon Xia resmi Twitter hesabından yaptığı açıklama ile BitMart’ın hacklendiğini açıkladı. Saldırının Ethereum ve Binance Smart Chain cüzdanlarına yönelik olduğunu açıklayan Xia, toplam kaybın 150 milyon dolar olarak açıkladı.

Sheldon Xia açıklamasında siber saldırıya maruz kalan cüzdanlarındaki bakiyenin BitMart varlıklarının ufak bir bölümünü oluşturduğunu ifade etti. Ayrıca diğer cüzdanlarında güvende olduğunu belirtti. Şu an güvenlik incelemesinin devam ettiğini ve konu ile ilgili açıklamaların yapılacağını açıkladı.

Xia, bu inceleme sürerken de kripto para çekme işlemlerinin askıya alındığını, kullanıcılardan sabır beklediklerini ifade etti.

BitMart hacklendi

Yakın Zamanda BadgerDAO Hacklenmişti

Kripto para piyasasında sık sık siber saldırı olaylarını duyuyoruz. Özellikle DeFi projeleri Flash Loan (Flaş Kredi) saldırıları sebebiyle milyon dolarlarca kayıp yaşadı.Yine bir siber saldırı yaşandı ve DeFi platformu BadgerDAO (BADGER) bu saldırıda 10 milyon dolarlık varlığını kaybetti.

Yatırımcıların platforma girerken ekstra izin ekranları ile karşılaşmaları sonucunda bir siber saldırının yaşandığı anlaşıldı. Yatırımcı fonlarının siber saldırı sonucunda ele geçirildiği ve bu sayede 10 milyon dolarlık bir varlığın ele geçirildiği ortaya çıktı. Henüz tutar belli olmasa da güçlü kaynaklara göre kaybın 10 milyon dolar olduğu ifade edildi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir