Bitcoin balinaları satın almaya devam ediyor!

Bitcoin balina

Bitcoin balinaları satın almaya devam ediyor!

ABONE OL 

Cüzdanında en fazla Bitcoin barındıran 3. büyük Bitcoin balinası yeniden alım yaptı. Bu alımı 50 bin dolar seviyesinden yapan Bitcoin balinası 2.702 Bitcoin satın aldı.

Bitcoin Balinaları Rahat Durmuyor

Kripto para piyasasında yüklü yatırımı bulunan yatırımcılar ”balina” olarak nitelendiriliyor. En fazla Bitcoin’e sahip 3. büyük cüzdan Bitcoin fiyatının gerilemesiyle birlikte yeniden alıma başladı. VentureFounder tarafından paylaşılan veriye göre aynı Bitcoin balinası 22 Kasım tarihinden bu yana yaptığı alımlarla toplamda 5.624 Bitcoin satın alarak toplamda 290 milyon dolar ödeme yaptı.

Son alımında ise 50 bin dolar fiyatından 137 milyon dolar ödeyerek 2.702 Bitcoin satın aldı. Yapılan son alımlarla birlikte bu Bitcoin yatırımcısının toplamda 118.017 Bitcoin‘i olduğu ve toplamda 2.5 milyar dolarlık Bitcoin‘i olduğu belirtildi.

Bitcoin balinası
Bitcoin balinaları satın almaya devam ediyor!

Bitcoin Ne Zaman 100 bin Dolara Ulaşacak?

Fidelity Investment Küresel Direktörü Jurrien Timmer, yaptığı açıklamada Bitcoin’in 100 bin dolar seviyelerine ulaşması için iki yıla daha ihtiyacı olduğunu dile getirdi. 2023 yılında Bitcoin’in 100 bin dolara ulaşacağını ifade eden Timmer, altınla Bitcoin arasındaki ilişkiyi ise ”aynı takımdaki farklı oyuncular” olarak nitelendirdi. Jurrien Timmer şu ifadeleri kullanmıştı:

Bir arz modelim ve bir talep modelim var ve bu iki modelin bir sonraki ve son kesiştiği zaman birkaç yıl içinde yaklaşık 100.000 dolar.

Ayrıca açıklamalarında Bitcoin’in dolar ile her zaman bir ilişkisinin olacağını söyleyen Timmer, Bitcoin’in doların hegamonyasını tehdit etmediğini söylemişti:

Bitcoin’in doları veya doların rezerv durumunu gerçekten tehdit ettiğini düşünmüyorum. Doların rezerv para birimi olarak hegemonyasının risk altında olduğunu düşünmüyorum.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.