Bitcoin yeniden 20 bin doların altına geriledi!

Bitcoin yeniden 20 bin dolar

Bitcoin yeniden 20 bin doların altına geriledi!

ABONE OL 

Lider kripto para birimi Bitcoin, 20 bin doların altına geriledi. Bu düşüşe sebep olan gelişmeler ise ardı ardına geldi.

Bitcoin Yeniden 20 Bin Doların Altında!

Bitcoin, 16 Şubat tarihinde 25 bin doları aşmıştı. Bu da birçok yatırımcıda yükselişin başladığı sinyalini oluşturmuştu. Ancak ardı ardına gelen olumsuz gelişmeler Bitcoin fiyatını 20 bin doların altına geriletti.

Bitcoin fiyatının düşüşünde etkili olan birkaç olay bulunuyor. Bu olaylardan biri Kucoin borsasına New York Başsavcılığı tarafından açılan soruşturma. Bir diğer olay ise ABD’nin elinde bulunan 49 bin Bitcoin’den 9 bin tanesinin Coinbase borsasına gönderilmiş olması. Bu transfer satışa baskısı oluşturdu ve Bitcoin fiyatının gerilemesinde etkili bir rol oynadı.

Bitcoin, haber yazıldığı sıralarda 19 bin 920 dolar fiyatıyla alıcı buluyor. 384 milyar dolarlık piyasa değerine sahip olan Bitcoin, kripto para piyasasının yüzde 41.4’ünü oluşturuyor. Bu da Bitcoin dominasyonu olarak kayıtlara geçiyor.

Mt Gox Geri Ödeme Tarihinde Ertelemeye Gitti

Siber saldırı ile birlikte gelen iflas toplamda 850 bin Bitcoin‘lik bir varlığın çalınmasıyla gerçekleşmişti. Birçok yatırımcısının mağduriyetiyle sonuçlanan olay sonrasında Mt.Gox’a ait ve içerisinde 200 bin Bitcoin‘in bulunduğu bilinen bir cüzdana ulaşılmıştı.

Olay ile ilgili süreç devam ederken ödeme ile ilgili yeni bir detay daha açıklanmıştı. Alacaklıların ödeme yöntemlerini seçmeleri için 2023 yılının ocak ayına kadar süre verilmişti. Bu süre içerisinde alacaklıların ödeme adreslerini Mt Gox tarafından paylaşılacak online bir forma kaydetmeleri istenecekti.

Ocak olarak belirtilen tarih 10 Mart’a ertelenmişti. Şimdi bir kez daha erteleme yapan Mt Gox, başvuru süresini 6 Nisan olarak açıkladı. Ödeme yapılacak tarih ise 30 Eylül’den 31 Ekim’e ertelendi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir