Bir Bitcoin yatırımcısı yanlışıkla 510 bin dolar işlem ücreti ödedi!

Bitcoin yatırımcısı

Bir Bitcoin yatırımcısı yanlışıkla 510 bin dolar işlem ücreti ödedi!

ABONE OL 

Kripto para piyasasının en büyük kripto parası olan Bitcoin’in transfer aşamasında bir ilk yaşandı. Bir Bitcoin yatırımcısı yanlışıkla 510 bin dolar işlem ücreti ödedi.

Bitcoin Yatırımcısı Yanlışlıkla Rekor Kırdı

Bitcoin transferi gerçekleştirmek isteyen bir Bitcoin yatırımcısı cüzdanında bulunan 19.89 Bitcoin’i farklı bir cüzdana gönderdi. Ancak bu transferde bir ilk yaşandı ve 0.07 Bitcoin‘i karşı cüzdana geçti.

Geriye kalan 19.82 Bitcoin ise işlem ücreti olarak ödendi. Yaklaşık olarak 510 bin dolara tekabül eden bu işlem ücreti kripto para piyasasında ödenen en yüksek ücret oldu. İlgili Bitcoin transferini onaylayan madencilik şirketi ise yaptığı açıklamada yapılacak itiraz beklediklerini açıkladı.

İtiraz gerçekleşirse 3 gün içerisinde geri ödeme yapacaklarını açıklayan şirket, itiraz gelmezse Bitcoin‘lerin Bitcoin madencilerine dağıtılacağını açıkladı.

en büyük Bitcoin transferi

Bitcoin Madencilik Geliri Çakıldı

Bitcoin madencilerinin gelirlerinde yüzde 50’yi aşan bir düşüşün yaşandığı ortaya çıktı. Bitinforcharts verilerine göre terahash başına günlük gelirin 0.058 dolara kadar gerilediği açıklandı.

Geçtiğimiz mayıs ayında terahash başına günlük gelirin 0.118 dolar olarak kayıtlara geçmişti. Yaşanan bu düşüşle birlikte madencileri zor günler bekliyor. Bilindiği gibi Bitcoin madenciliği yapmak için elektrik gerekiyor. Enerji maliyetlerinin sabit olduğu ortamda gelirlerin yüzde 50’yi aşkın düşmesi Bitcoin madencilerini doğrudan etkileyecek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir