Bitcoin piyasa değeri yarım trilyon doları aştı!

 Bitcoin piyasa değeri yarım trilyon doları aştı!

Lider kripto para birimi her gün yeni rekorlar kırarak kendi zirvesini daha yukarılara çıkarıyor. Son olarak 27.907 dolara kadar yükselen Bitcoin, kripto para piyasasındaki tüm parayı adeta emiyor. Kripto para piyasasındaki paranın yüzde 70.9‘u ile Bitcoin alınmış durumda.

Bitcoin Piyasa Değeri Uçuşa Geçti!

Bitcoin, kripto para piyasasının amiral gemisi olduğunu şu günlerde çok fazla hissettiriyor. Toplamda piyasa değeri 515 milyar doları aşan Bitcoin, yarım trilyon dolar sınırını da aştı. Kripto para piyasasının toplam değeri 728.7 milyar dolara ulaştı.

Bitcoin piyasa hakimiyeti (dominasyon) yüzde 70.9 seviyelerine yükseldi. Bu da altcoin fiyatlarının daha da düşmesi anlamına geliyor.

Bitcoin fiyatı
Bitcoin piyasa değeri uçuşa geçti!

Bitcoin İle Ücreti Reddetti! 5 Milyar Dolarlık Bir Servetten Oldu

İngiliz şarkıcı Lily Allen, 2009 yılında bir konser teklifi aldı. Bu konserin karşılığında ücret olarak 200 bin Bitcoin ödenmek istendi. Lily Allen bu teklifi reddettiğini açıkladı. 2014 yılında attığı bir tweet ile teklifi reddettiğini açıklayan Allen, kendisi için aptal anlamına gelen ‘#idiot‘ etiketini kullandı. 200 bin Bitcoin ise Bitcoin’in zirve yaptığı fiyattan hesaplanırsa yaklaşık 5 milyar dolara denk geliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir