Bitcoin ne zaman 100 bin dolara ulaşacak?

Bitcoin ne zaman 100 bin dolara ulaşacak?

Bitcoin ne zaman 100 bin dolara ulaşacak?

ABONE OL 

Lider kripto para birimi Bitcoin, yaşadığı son yükselişlerle birlikte 63 bin dolar seviyelerine kadar yükselmişti. Şu an 60 bin dolar seviyelerinde seyreden Bitcoin’in 100 bin dolara ulaşıp ulaşamayacağı merak konusu oldu. Son olarak Fidelity Investment Küresel Direktörü Jurrien Timmer konu ile ilgili açıklama yaptı.

Bitcoin Ne Zaman 100 bin Dolara Ulaşacak?

Fidelity Investment Küresel Direktörü Jurrien Timmer, yaptığı açıklamada Bitcoin’in 100 bin dolar seviyelerine ulaşması için iki yıla daha ihtiyacı olduğunu dile getirdi. 2023 yılında Bitcoin’in 100 bin dolara ulaşacağını ifade eden Timmer, altınla Bitcoin arasındaki ilişkiyi ise ”aynı takımdaki farklı oyuncular” olarak nitelendirdi. Jurrien Timmer şu ifadeleri kullandı:

Bir arz modelim ve bir talep modelim var ve bu iki modelin bir sonraki ve son kesiştiği zaman birkaç yıl içinde yaklaşık 100.000 dolar.

Ayrıca açıklamalarında Bitcoin’in dolar ile her zaman bir ilişkisinin olacağını söyleyen Timmer, Bitcoin’in doların hegamonyasını tehdit etmediğini söyledi:

Bitcoin’in doları veya doların rezerv durumunu gerçekten tehdit ettiğini düşünmüyorum. Doların rezerv para birimi olarak hegemonyasının risk altında olduğunu düşünmüyorum.

Bitcoin ne zaman 100 bin dolara ulaşacak?

SEC Bitcoin ETF’sini Onayladı

Birkaç yıldır SEC’in Bitcoin ETF’lerini onaylaması yatırımcılar tarafından adeta isteniyordu. SEC her defasında farklı sebeplerle başvuruları reddederken yapılan açıklama ile ProShares tarafından yapılan vadeli Bitcoin işlemleri ETF’sinin onayladığı açıklandı.

Onayın açıklanmasıyla birlikte Bitcoin 62.940 dolara kadar yükseldi. Bitcoin ETF’si pazartesi gününden itibaren New York Menkul Kıymetler Borsası‘nda (NYSE) listelenecek. Bu da kripto para piyasasının en değerli adımlarından biri olarak kabul ediliyor.

ETF, borsa yatırım fonu olarak rahatlıkla anlaşılabilir. Pazartesi gününden itibaren yatırımcılar New York Menkul Kıymetler Borsası‘ndan Bitcoin ETF’si satın alabilecek. Bu ETF’nin vadeli işlemler kapsamında olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir