• 2 Haziran 2020

Bitcoin madenciliği nedir?

 Bitcoin madenciliği nedir?

Yeni yatırım aracı hatta bazı uzmanlara göre geleceğin parası olarak öngörülen Bitcoin nasıl üretiliyor? Bitcoin madenciliği nedir?

Bitcoin, fiziksel olarak olmayan ve herhangi bir yapıya bağlı olmayan bir sanal paradır. Bitcoin madenciliği, Bitcoin üretim sistemidir. Bitcoin madenciliğinde talep ne kadar artarsa madencilik yapmak daha da zor hale geliyor. Talep arttıkça harcanan enerjide artmaktadır. Yapılan araştırmalara göre; 1 Bitcoin üretmek için harcanan elektrik, bir evin bir aylık harcamasına denk geliyor.

Bitcoin Madenciliği Nedir?

Bitcoin madenciliği, Bitcoin üretim işlemidir. Finansal transferleri sağlayan, yapılan finansal işlemleri onaylayan ve yeni Bitcoin’lerin üretimini sağlayan bir yapıdır.

Bitcoin madenciliği(BTC Mining), Blockchain(Blok Zinciri) teknolojisiyle işler. Zincirdeki full node’lar sayesinde Genesis Bitcoin’den itibaren gerçekleşen bütün işlemler kayıt altında tutulur ve Miner Node’ların anlık çözmeye çalıştıkları problemlerle Bitcoin üretme işlemi gerçekleşir. Bitcoin madenciliği yapan kişiler madenci(miner) olarak isimlendirilir.

Bitcoin Nasıl Üretilir?

Bitcoin madenciliği yaparak, piyasada bulunan, Bitcoin üretimi yapan makinelere belli miktarda yatırım yaparak evde kendi Bitcoin’inizi üretebilirsiniz. Ancak, işlemi evde yapabiliyor olmanın maliyeti epey yüksek. Sermayenin dışında öncelikle güçlü bir donanıma sahip olmanız ve güncel olarak takipte olmanız gerekiyor.

Bitcoin üretebilmek için gerekli olan şeyler; internet bağlantısı ve güçlü bir donanımdır. Bunlara sahip olduktan maliyet hesabınızı yaptıktan sonra üretim gerçekleştirebilirsiniz.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

1 Yorum

  • […] milyon. 21 milyon Bitcoin’in dolaşımda olacağı yıl ise tahminen 2140. Her 4 senede bir Bitcoin madenciliği yapan kişilerin madencilik ödülleri de yarılanıyor. 2020 yılında blok ödülü 6,25 […]

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir