• 3 Haziran 2020

Bitcoin dominasyonu %70’e yaklaştı

 Bitcoin dominasyonu %70’e yaklaştı

Ülkeler arasındaki diyaloglar, ülkelerin yaşadığı siyasi, ekonomik krizlerden oldukça fazla etkilenen Bitcoin aynı zamanda kararsız kalmış kripto para yatırımcılarının güvenli limanı sayılıyor. ABD-Çin ticaret savaşından, Arjantin ve Venezuela’daki ekonomik krizlerden son derece etkilenen Bitcoin, her geçen gün market hacmine kendine çekmeye başarıyor. Bu sebepten dolayı Bitcoin Dominasyon’u %70’e yaklaştı.

Bitcoin’e Olan Talep Git Gide Artıyor

Coinmarketcap sitesinin verilerine göre piyasadaki 252 milyar dolar’ın 175 milyar dolar’ı ile Bitcoin satın alınmış durumda. Bu oran olarak bakıldığında %69.5’a denk geliyor. Bu orana dominasyon deniyor.

Şu an Bitcoin 9800 dolar seviyelerinde. Dolaşımda ise 17.911.137 BTC bulunuyor.(Dünya’da işlem gören Bitcoin sayısı). 

Bitcoin’in ulaşacağı maksimum adet sayısı 21 milyon. 21 milyon Bitcoin’in dolaşımda olacağı yıl ise tahminen 2140. Her 4 senede bir Bitcoin madenciliği yapan kişilerin madencilik ödülleri de yarılanıyor. 2020 yılında blok ödülü 6,25 BTC’ye düşecek.

Bitcoin Dominasyonunun Altcoinlere Etkisi

Bitcoin Dominasyon’u %70’e yaklaştı. Piyasadaki paranın büyük çoğunluğu ile Bitcoin satın alınması altcoinlere olan talebin azaldığını gösteriyor. Bu sebepten dolayı altcoin piyasası kırmızı grafiklerden kurtulamıyor. Altcoinlerin birçoğu yarı yarıya hatta daha fazla değer kaybettiler. Yakın zamanda neler olduğunu hep birlikte göreceğiz.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

2 Yorumlar

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir