Bitcoin madencilerinin yeni merkezi ABD!

Bitcoin madencileri

Bitcoin madencilerinin yeni merkezi ABD!

ABONE OL 

Geçtiğimiz nisan ayında Çin, kripto para madencilerine baskı yapmaya başlamış ve ülkede kripto para madenciliğini yasaklamıştı. Yapılan araştırmalara göre Bitcoin madencileri ABD’ye göçtü.

Bitcoin Madencileri Artık ABD’de!

Cambridge Üniversitesi tarafından yapılan araştırmaya göre Bitcoin madenciliğinin yeni merkezi ABD oldu. Yapılan araştırmanın detaylarına göre şu an Bitcoin madencilerinin yüzde 35.4‘ü ABD’de yer alıyor. ABD’yi yüzde 18.1 ile Rusya, yüzde 11 ile Kazakistan takip ediyor.

Cambridge Üniversitesi Alternatif Finans Merkezi Dijital varlıklar Başkanı Michel Rauchs konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

Çin’deki kripto madenciliği üzerindeki hükümet tarafından zorunlu kılınan yasağın ani etkisi, Haziran 2021’de küresel ağ hash oranında %38’lik bir düşüş yaşamasına sebep oldu. Bu, kabaca Çin’in kısıtlamadan önceki hash oranındaki payına tekabül ediyor. Bu da Çinli madencilerin aynı anda operasyonları durdurduğunu gösteriyor.

Bitcoin madencileri
Bitcoin madencilerinin yeni merkezi ABD!

Neler Olmuştu?

Çin’in Sichuan bölgesindeki Bitcoin madencilerine bir bildirim yapılmıştı ve Çin hükümeti aldığı karar doğrultusunda bu bölgedeki Bitcoin madenciliği faaliyetlerini geçici olarak durdurulmuştu. Çin hükümeti kripto para madencilerine enerji sağlayan şirketlerle iletişime geçerek enerji kesintisi yapılmasını istemişti.

Ardından ülkedeki diğer Bitcoin madencileri de ülkeden göç etmeye zorlanmıştı. Elektriğin birim fiyatının ucuz olduğu ülkeler Bitcoin madenciliği için daha cazip hale geldiği için bu konuda avantajlı ülkeler birkaç adım öne çıkmıştı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir