Binance Çinli kullanıcılar için kapısını kapatıyor!

Binance Çinli kullanıcılar

Binance Çinli kullanıcılar için kapısını kapatıyor!

ABONE OL 

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance, Çin Merkez Bankası (PBoC) tarafından sık sık yasaklama açıklamaları yapıldığı için Çinli kullanıcılara kapısını kapatmaya hazırlanıyor. Daha öncede diğer kripto para borsaları benzer hamleyi yapmıştı.

Binance Çinli Kullanıcılara Kapısını Kapatıyor!

Kripto para piyasasına giriş yapan neredeyse her yatırımcının ilk durak noktası olan Binance, Çin Merkez Bankası‘nın açıklamaları ve yasaklarını dikkat alarak Çinli kullanıcılara kapısını kapatma kararı aldı. İlk olarak OTC olarak nitelendirilen Tezgah Üstü Piyasa (Kullanıcıların birbiriyle takas yoluna gittikleri piyasa türü) işlemleri yasaklanacak.

Açıklamada alınan kararın 31 Aralık 2021 23:59’dan itibaren faaliyete geçeceği belirtildi. Yani Binance’in Çinli kullanıcıları 2022 yılının ilk dakikalarından itibaren Binance üzerinden OTC hizmetlerini kullanamayacak.

Daha önce de benzer açıklamaları Huobi ve MEXC yapmıştı.

Çin Coinmarketcap ve Coingecko
Binance Çinli kullanıcılar için kapısını kapatıyor!

Huobi Çinli Kullanıcılara Kapısını Kapattı

Dünyanın en büyük ve en hacimli kripto para borsalarından olan Huobi, Çinli kullanıcılara kapısını kapattı. Çoğunlukla Çinli kullanıcılara sahip olan borsa yıl sonuna kadar Çinli kullanıcılarının hesaplarını askıya aldı. Çin Merkez Bankası (PBoC) tarafından yapılan kripto para açıklamalarında, kripto paraların yasa dışı ilan edilmesiyle birlikte bu kararın alındığı biliniyor.

Bu sebeple Çinli kullanıcıları yıl sonuna kadar saf dışı bırakan Huobi’nin yeni yılda nasıl bir karar alacağı merak konusu oldu. Ancak dünyada kripto paralara en fazla ilgi gösteren milletler arasında Çin’in oranı bir hayli fazla. Diğer kripto para borsalarının da benzer bir karar alması bekleniyor.

Çin Coinmarketcap ve Coingecko’ya Erişimi Kesti

Geçtiğimiz hafta içerisinde Çin Merkez Bankası (PBoC) kripto paraları yasa dışı ilan etti. Bu açıklamayı daha öncede defalarca kez yapan Çin, sık sık benzer açıklamalar yaparak kripto para piyasasında olumsuz havalar esmesine sebep oluyor.

Bugün Çin’deki kripto para yatırımcıları Coinmarketcap ve Coingecko internet sitelerine giremediklerini fark ettiler. Bu hamlede defalarca kez yasaklama açıklaması yapan Çin’in yeni hamlesi olduğu ortaya çıktı. Her iki internet sitesinin de engellemede payının olmaması gözlerin Çin’e çevrilmesine sebep oluyor. Vatandaşlarının kripto paralardan uzak durmasını isteyen Çin, geçtiğimiz aylarda ülkedeki Bitcoin madencilerini adeta kovmuştu.

Her ne kadar bu iki internet sitesi engellese de Çin’deki kullanıcılar VPN aracılığıyla erişimlerini sürdürüyorlar.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir