Bitcoin madencileri temmuz ayını satış ayına çevirdi!

Bitcoin madencileri

Bitcoin madencileri temmuz ayını satış ayına çevirdi!

ABONE OL 

Kripto para piyasası yatırımcılar için son aylarda oldukça riskli olmaya devam ediyor. Bitcoin madencileri de Bitcoin fiyatının düşmesiyle birlikte maliyet hesabı yapmaya başlamış ve satışlarını yoğunlaştırmıştı. Yayınlanan yeni raporda Bitcoin madencilerinin temmuz ayında yoğun satış yaptıkları dikkatleri çekti.

Bitcoin Madencileri Kârlı Satış Yaptı

Bitcoin madencilerinin davranışlarıyla ilgili hazırlanan raporda Bitcoin madencilerinin son iki haftada 6 bin Bitcoin sattıkları görüldü. Bu satışların birçoğunun amacının ise maliyetleri karşılamak ve işletme giderlerini sağlamak amaçlı olduğu düşünülüyor.

Glassnode tarafından bu raporda Bitcoin madencilerinin 24 bin dolara kadar yükselen Bitcoin’in bu yükselişinden faydalandığı ve maliyetin üzerinde bir şekilde satış gerçekleştirdiği görülüyor.

Bitcoin madencilik geliri
Bitcoin madencileri temmuz ayını satış ayına çevirdi!

Bitcoin Madencilik Şirketi Borçlarından Kurtulmaya Çalışıyor

Stronghold isimli Bitcoin madencilik şirketi dün açıkladığı çeyrek raporunun ardından güç kaybetmeye başladığının sinyallerini verdi. Çeyrek raporunda zarar açıklayan şirketin bünyesinde bulunan 26.200 Bitcoin madencilik cihazının 67.4 milyon dolar karşılığında satılması kararlaştırıldı.

Madencilik cihazlarının satışının ardından elde edilecek 67.4 milyon doların borçları ödemek için kullanılacağı da ifade edildi. Ayrıca şirket birkaç girişimde bulunarak 20 milyon dolarlık ek borçlanma yetkisi de aldı. Bu sayede şirketin totalde 79 milyon dolarlık borç azaltma hamlesi başarılı olacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Sosyal medya hesaplarımıza BURADAN ulaşabilir ve hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir