Bitcoin madenci rezervleri çakıldı! 12 yıllık dibe ulaşıldı

Bitcoin madencileri

Bitcoin madenci rezervleri çakıldı! 12 yıllık dibe ulaşıldı

ABONE OL 

Bitcoin madencileri, ürettikleri her Bitcoin’i satmayı çoğu zaman tercih etmiyor. Rezervlerin yer aldığı cüzdanlar da rahatlıkla takip edilebiliyor. Verilere göre Bitcoin madencilerinin rezervleri 2010 yılının şubat ayındaki seviyeye geriledi.

Bitcoin Madencileri Satışa Devam Ediyor

Bitcoin madencileri, düşen Bitcoin fiyatları sebebiyle satış yapmaya devam ediyor. Öyle ki Bitcoin madencilerinin rezervleri 2010 yılının şubat ayındaki seviye olan 1.91 milyon Bitcoin’e kadar geriledi.

Bitcoin fiyatının yaklaşık 6-7 aydır şu an bulunduğu seviyedeki seyretmesi, Bitcoin madencilerinin kârlarını ciddi oranda azalttı. Bu sebepten dolayı Bitcoin madencileri de satış yapmaya başladı. Bu da fiyat üzerinde bir baskı olarak karşımıza çıkmaya başladı.

Uzmanlara göre Bitcoin madenci rezervlerinin 2 milyonun altında olması kripto para piyasası için bir risk teşkil ediyor.

Bitcoin madencileri
Bitcoin madenci rezervleri çakıldı! 12 yıllık dibe ulaşıldı

Cardano Kurucusu: Bitcoin PoS Sistemine Geçsin

Dünya genelinde Bitcoin başta olmak üzere kripto paraların madencilik sistemiyle üretilmeleri eleştirilerin odağı oluyor. Madencilik sisteminin ciddi enerji tüketmesi kripto paralara olumsuz bakan isimlerin ekmeğine yağ sürüyordu.

Ethereum geçtiğimiz haftalarda PoW sisteminden PoS sistemine geçerek madencilik sisteminden doğrulayıcı sistemine geçmiş oldu. Bu da enerji tüketimini ciddi oranda azalttı. Cardano kurucusu Charles Hoskinson tam da bu konuyla ilgili bir öneride bulundu. Hoskinson, bu önerisinde Bitcoin’in de PoW sisteminden PoS sistemine geçerek daha kullanışlı bir hale gelebileceğini ifade etti.

Charles Hoskinson, Bitcoin’lerin wrapped olarak adlandırılan WBTC‘ye dönüştürülmesiyle birlikte Bitcoin’lerin madencilik sistemine de gerek kalmayacağını belirtti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir