Elon Musk Bitcoin ile Tesla satın alınabileceğini açıkladı

 Elon Musk Bitcoin ile Tesla satın alınabileceğini açıkladı

Elon Musk, Twitter hesabından yaptığı açıklamada Bitcoin ile Tesla satın alınabileceğini açıkladı. Daha önce Twitter üzerinden Tesla araçlarının fiyatları Bitcoin ile paylaşılmaya başlamıştı. Bu fiyatların resmi olmayan kaynaklar tarafından hazırlandığını da belirtmek gerekiyor.

Bitcoin ile Tesla Satın Alınabilecek!

Elon Musk bugün Twitter hesabından bir açıklama yaptı ve Bitcoin ile Tesla araçlarının alınabileceğini ifade etti. Bitcoin ile alınan ödemenin de herhangi bir itibari para birimine dönüştürülmeden Bitcoin olarak saklanacağını da belirtti. Bitcoin ile Tesla satın alma dönemi bu yılın sonuna kadar ilk olarak ABD’de, bu yılın sonundan sonra ise tüm dünyada uygulanacağı da yine Elon Musk tarafından yapılan açıklamada yer alıyor.

Tesla Bitcoin Satın Almıştı!

Tesla yaptığı resmi açıklama ile 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin aldığını açıklamıştı. Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile paylaşılan raporda sahip olunan şirket portföyünün çeşitlendirilmesi amacıyla Bitcoin alındığı ifade edildi. Ayrıca Tesla’nın yakın zamanda Bitcoin ile ödeme kabul edeceği de raporda yer aldı.

Tesla‘nın Bitcoin satın alması ile birlikte Bitcoin fiyatını da 44 bin doları aşmış ve o dönemde tüm zamanların rekorunun kırılmasına sebep olmuştu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir