Bitcoin fiyatı neden düşüyor?

Bitcoin fiyatı

Bitcoin fiyatı neden düşüyor?

ABONE OL 

Lider kripto para birimi Bitcoin, 60 bin dolar desteğinin altına sarktı ve 57 bin 150 dolar seviyelelerine kadar geriledi. Milyonlarca yatırımcı ise Bitcoin fiyatı neden düşüyor? sorusunun yanıtını arıyor.

Bitcoin Fiyatı Neden Düşüyor?

Lider kripto para birimi 2024 yılında rekorunu tazeleyerek 73 bin 375 dolara kadar yükselmişti. Bitcoin Halving (Ödül yarılanması) ardından beklenen yükselişler yaşanmadı. Bu konuda analistler ikiye bölünmüşken düşüş öngören analistlerin tahminleri gerçekleşti.

Bitcoin fiyatının 57 bin dolar seviyelerine gerilemesindeki en büyük sebeplerin FED tarafından yapılacak olan faiz açıklaması ve Binance kurucusu Changpeng Zhao‘ya verilen 4 aylık hapis cezası olarak konuşuluyor.

Zhao‘ya verilen hapis kararının ardından 60 bin 700 dolara kadar gerileyen Bitcoin, FED faiz kararı öncesi oluşan belirsizlikle birlikte düşüşünü sürdürdü.

Bitcoin Talebi Artıyor

ABD merkezli yatırım bankası Goldman Sachs, paylaştığı son raporuna göre Asya Pasifik bölgesinde Bitcoin‘e olan talebin arttığı belirtmişti. Yalnızca Bitcoin değil Ethereum ve diğer kripto paralara da talebin ciddi oranda arttığı açıklanmıştı.

Goldman Sachs Dijital Varlıklar Başkanı Max Minton, artan talebi Bitcoin ETF başvurularının onaylanmasıyla da doğrudan ilgili olduğunu belirtmişti. Minton’a göre kurumsal yatırımcılar Bitcoin ETF’i dışında alternatif bir yatırım aracı beklentisi içerisinde. Bu da Ethereum ETF’inin şimdiden beklenmeye başlandığını açık bir şekilde gösteriyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir