Binance kurucusu CZ’ye 4 ay hapis cezası!

Binance kurucusu CZ

Binance kurucusu CZ’ye 4 ay hapis cezası!

ABONE OL 

Binance kurucusu ve eski CEO’su olan Changpeng Zhao (CZ), dün akşam saatlerinde ABD’de yargılandı. Yargılamanın sonucundan Changpeng Zhao’ya 4 ay hapis cezası verildi.

Binance Kurucusu CZ’ye Hapis Cezası

ABD’nin Binance soruşturması başlamış ve Binance CEO’sundan görevi bırakması istenmişti. Görevi bırakan Changpeng Zhao, kurucusu olduğu kripto para borsasından ayrılmak zorunda kalmıştı.

Hemen ardından yeni CEO koltuğu oturdu ve borsaya 4.3 milyar dolarlık ceza kesildi. Ardından Zhao’nun yargılama sürecine geçildi ve yargılama süresince Zhao’nun ABD’den ayrılmasına müsaade edilmedi. Dün akşam gerçekleşen mahkemede karar çıktı ve Changpeng Zhao’ya 4 ay hapis cezası verildi.

Bilindiği gibi Zhao’ya daha önce de 50 milyon dolarlık para cezası verilmişti.

Binance CEO'su istifa

Dava Ertelenmişti

Binance’in kurucusu ve yakın bir zamana kadar CEO’su olan Changpeng Zhao’ya (CZ), ABD’de bir dava açılmış, kara para aklama iddiası ile başlatılan davada CZ’nin Binance CEO’luk görevini bırakması istenmişti.

Görevi bıraktığını açıklayan CZ’nin ABD’den ayrılmasına da izin verilmemişti. Davanın sonuçlanmasını sağlayacak olan kararın açıklanması beklenirlen yeni bir açıklama geldi. Yapılan açıklamaya göre kararın açıklanması 30 Nisan‘a ertelenmişti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir