Bitcoin fiyatı 64 bin doları aştı! Sonraki adım neresi?

Bitcoin fiyatı

Bitcoin fiyatı 64 bin doları aştı! Sonraki adım neresi?

ABONE OL 

Lider kripto para birimi Bitcoin, bugün 64 bin doları geride bıraktı. 68 bin dolarlık tüm zamanların seviyesine ramak kala düşüş yaşayan ve 60 bin dolara gerileyen Bitcoin fiyatının yeni hedefi merakla bekleniyor.

Bitcoin Fiyatı Nereye Gidiyor?

Bitcoin fiyatının kısa süre içerisinde 64 bin dolar seviyelerine yükselmesi yeni yatırımcıların iştahını kabartmaya başladı. FOMO olarak bilinen ve Fırsatları Kaçırma Korkusu anlamına gelen bu his yeni yatırımcılarda hissedilmeye başlandı.

Bitcoin fiyatının 64 bin dolara yükselmesinde etkin rol oynayan FOMO kısa bir süre devam etti ancak 64 bin dolarlık seviyenin aşılmasının ardından Bitcoin fiyatı 59 bin dolara geriledi. Yüzde 10’a yakın gerçekleşen bu düşüş volatilitenin de ne denli fazla olduğunu gösterdi.

Bitcoin fiyatı

Birçok uzman analiste göre kısa süre içerisinde tüm zamanların zirvesi olan 68 bin dolar aşılacak. Ancak bazı uzman analistlere göre ise tüm zamanların zirvesi için Bitcoin Halving’in geride kalması gerekiyor. Bu da rekorun nisan ayından sonra kırılacağı anlamına geliyor. Her iki görüşü de net bir şekilde benimseden piyasayı takip etmenin en sağlıklı olacağı da bir diğer uzmanlar tarafından dile getiriliyor.

”Bitcoin Fiyatı 4’e Katlayabilir”

SkyBridge Capital kurucusu Anthony Scaramucci, nisan ayında gerçekleşecek olan Bitcoin ödül yarılanmasından sonra (Bitcoin halving) Bitcoin fiyatının 170 bin dolar seviyelerine yükseleceğini iddia etmişti. Bu tahminin gerçekleşmesi için iddianın ortaya atıldığı zamanki Bitcoin fiyatından 4 kat artış yaşanması gerekiyordu.

Anthony Scaramucci, Bitcoin’in altından daha önemli bir değer deposu olduğunu ifade etti ve Bitcoin ödül yarılanmasının sonraki 18 ay içerisinde Bitcoin fiyatının 4’e katlayacağını belirtmişti. Daha önceki Bitcoin ödül yarılanmalarına bakmak gerektiğini belirten Scaramucci, Bitcoin ödül yarılanmalarının ardından fiyatta 4 katlık bir artışın sürpriz olmayacağını ifade etmişti.

Ancak bu tahmini ‘temkinli‘ olarak da nitelendiren Scaramucci, bu yılın nisan ayında yani Bitcoin halving öncesinde fiyatın 35 bin dolar seviyelerinde olmasını beklediğini ve tahmininde bunu esas aldığını da ifadelerine eklemişti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir