ABD Bitcoin satışı mı yapacak?

ABD Bitcoin

ABD Bitcoin satışı mı yapacak?

ABONE OL 

ABD’nin Bitfinex saldırısını gerçekleştiren hackerdan elde ettiği Bitcoin’leri uzun bir aranın ardından transfer etti. 15 binden fazla adet Bitcoin’in transfer edildiği ve satış baskısı oluşturabileceği konuşuluyor.

ABD Bitcoin Satışı Yaptı mı? Yapacak mı?

Bitcoin fiyatının 64 bin doları görmesiyle birlikte ABD harekete geçti. 2 yıldır herhangi bir şekilde transfer gerçekleştirmeyen ABD’li yetkililer uzun bir aranın ardından ilk defa Bitcoin transferi gerçekleştirdi.

Yaşanan FOMO ile birlikte fiyatın 64 bin dolar seviyelerine yükselmesi ABD’li yetkililerin de dikkatini çekti. Fiyatın artmasıyla birlikte 15 binden fazla Bitcoin’in transferi gerçekleştirildi. Bu Bitcoin’lerle ilgili iki farklı senaryo bulunuyor. Birincisine göre bu Bitcoin’lerin satış için hazırlanıyor. Bir diğer senaryoya göre ise Bitcoin fiyatının 64 bin dolar seviyelerinden 59 bin dolar seviyelerine gerilemesine bu Bitcoin’lerin satışı sebep oldu. Yani bu Bitcoin’ler çoktan satıldı.

Henüz resmi bir açıklama yapılmaması sebebiyle Bitcoin transferlerinin akıbeti şimdilik iddiadan öteye gidemiyor.

Kripto paralara en hazır ülke ABD

”Bitcoin Fiyatı 4’e Katlayabilir”

SkyBridge Capital kurucusu Anthony Scaramucci, nisan ayında gerçekleşecek olan Bitcoin ödül yarılanmasından sonra (Bitcoin halving) Bitcoin fiyatının 170 bin dolar seviyelerine yükseleceğini iddia etmişti. Bu tahminin gerçekleşmesi için iddianın ortaya atıldığı zamanki Bitcoin fiyatından 4 kat artış yaşanması gerekiyordu.

Anthony Scaramucci, Bitcoin’in altından daha önemli bir değer deposu olduğunu ifade etti ve Bitcoin ödül yarılanmasının sonraki 18 ay içerisinde Bitcoin fiyatının 4’e katlayacağını belirtmişti. Daha önceki Bitcoin ödül yarılanmalarına bakmak gerektiğini belirten Scaramucci, Bitcoin ödül yarılanmalarının ardından fiyatta 4 katlık bir artışın sürpriz olmayacağını ifade etmişti.

Ancak bu tahmini ‘temkinli‘ olarak da nitelendiren Scaramucci, bu yılın nisan ayında yani Bitcoin halving öncesinde fiyatın 35 bin dolar seviyelerinde olmasını beklediğini ve tahmininde bunu esas aldığını da ifadelerine eklemişti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir