Bitcoin cüzdan sayısı artmaya devam ediyor!

Bitcoin cüzdan sayısı

Bitcoin cüzdan sayısı artmaya devam ediyor!

ABONE OL 

Kripto paraların popülerliği giderek artmaya devam ederken yeni yatırımcıların da piyasaya girişine şahit oluyor. Bu yeni yatırımcılarda yeni Bitcoin cüzdanı anlamına geliyor. İçerisinde bir miktar Bitcoin bulunan cüzdan sayısı 38 milyonu aştı.

Bitcoin Cüzdan Sayısı Yeniden Artışa Geçti

Bitcoin‘in 68 bin 789 dolara yükselerek tüm zamanların rekorunu kırmasıyla birlikte kripto para piyasasının büyüklüğü 3 trilyon dolara yaklaştı. Bu yükselişler kripto para piyasasına sıcak para girişini açık bir şekilde gösteriyor. Ayrıca sıcak para girişiyle birlikte yeni Bitcoin hesapları da açılıyor.

Glassnode verilerine göre içerisinde bir miktar Bitcoin bulunan Bitcoin cüzdan sayısının 38.76 milyona yükseldi. Bu seviye en son bu yılın 23 Nisan 2021 tarihinde görülmüştü. Bakiyesi olan cüzdan sayısının yeniden artışa geçmesi yatırımcıların yeniden umutlandığını gösteriyor. Kritik kurum ve kuruluşlarında olumlu açıklamalar yapmasının aktif cüzdan sayısının artmasında etkili olduğu düşünülüyor.

Aktif Bitcoin cüzdan sayısı
Bitcoin cüzdan sayısı artmaya devam ediyor!

En Büyük 3. Bitcoin Balinası Bitcoin Satın Aldı

Bitcoin balinaları Bitcoin‘de yaşanan en ufak düşüşte bile yeniden alım yapmaya devam ediyor. Kayıtlara göre en fazla Bitcoin bulunduran 3. en büyük cüzdan bugün yeniden Bitcoin alımı yaptı. Bu cüzdandaki Bitcoin miktarı 1.647 adet arttı. 1.647 Bitcoin ise 99 milyon dolara tekabül ediyor.

Bu alım Bitcoin balinalarının Bitcoin’in fiyatını önemsemeden yeniden alım yaptığını gösteriyor.

Bitcoin Ne Zaman 100 bin Dolara Ulaşacak?

Fidelity Investment Küresel Direktörü Jurrien Timmer, yaptığı açıklamada Bitcoin’in 100 bin dolar seviyelerine ulaşması için iki yıla daha ihtiyacı olduğunu dile getirdi. 2023 yılında Bitcoin’in 100 bin dolara ulaşacağını ifade eden Timmer, altınla Bitcoin arasındaki ilişkiyi ise ”aynı takımdaki farklı oyuncular” olarak nitelendirdi. Jurrien Timmer şu ifadeleri kullanmıştı:

Bir arz modelim ve bir talep modelim var ve bu iki modelin bir sonraki ve son kesiştiği zaman birkaç yıl içinde yaklaşık 100.000 dolar.

Ayrıca açıklamalarında Bitcoin’in dolar ile her zaman bir ilişkisinin olacağını söyleyen Timmer, Bitcoin’in doların hegamonyasını tehdit etmediğini söylemişti:

Bitcoin’in doları veya doların rezerv durumunu gerçekten tehdit ettiğini düşünmüyorum. Doların rezerv para birimi olarak hegemonyasının risk altında olduğunu düşünmüyorum.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir