Bitcoin balina sayısı düşüyor!

Bitcoin balina

Bitcoin balina sayısı düşüyor!

ABONE OL 

Kripto para piyasasında elinde çok fazla Bitcoin veya diğer kripto paralardan bulunduran yatırımcılar balina olarak nitelendiriliyor. Glassnode verilerine göre Bitcoin balina sayısı düşmeye başladı.

Bitcoin Balina Sayısında Düşüş!

Kripto para veri analiz şirketi Glassnode, Bitcoin balinaları hakkında sık sık raporlar yayınlıyor. Bu rapora göre Bitcoin balina sayısında düşüş gözlendi. Bu da uzun vadeli yatırımcıların beklemekten çok satışa geçtiğini gösteriyor. Verilere göre 1.000’den fazla Bitcoin’e sahip Bitcoin balina sayısı sekiz yıl önceki seviyelere geriledi.

Bitcoin balinalarının yaptığı hamleler yakından takip ediliyor ve piyasanın yönü hakkında fikir elde edilebiliyor. Yoğun olarak satış yapıldığı dönemlerde eğer yeteri kadar talep yoksa Bitcoin fiyatında düşüş kaçınılmaz olabiliyor. Ancak yeteri kadar talep varsa Bitcoin fiyatından pek fazla etkisi olmuyor.

Bitcoin balinası
Bitcoin balina sayısı düşüyor!

Bitcoin Ne Zaman 100 bin Dolara Ulaşacak?

Fidelity Investment Küresel Direktörü Jurrien Timmer, yaptığı açıklamada Bitcoin’in 100 bin dolar seviyelerine ulaşması için iki yıla daha ihtiyacı olduğunu dile getirdi. 2023 yılında Bitcoin’in 100 bin dolara ulaşacağını ifade eden Timmer, altınla Bitcoin arasındaki ilişkiyi ise ”aynı takımdaki farklı oyuncular” olarak nitelendirdi. Jurrien Timmer şu ifadeleri kullandı:

Bir arz modelim ve bir talep modelim var ve bu iki modelin bir sonraki ve son kesiştiği zaman birkaç yıl içinde yaklaşık 100.000 dolar.

Ayrıca açıklamalarında Bitcoin’in dolar ile her zaman bir ilişkisinin olacağını söyleyen Timmer, Bitcoin’in doların hegamonyasını tehdit etmediğini söyledi:

Bitcoin’in doları veya doların rezerv durumunu gerçekten tehdit ettiğini düşünmüyorum. Doların rezerv para birimi olarak hegemonyasının risk altında olduğunu düşünmüyorum.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir