Bitcoin 42 bin dolara yükseldi!

Bitcoin fiyatı TL

Bitcoin 42 bin dolara yükseldi!

ABONE OL 

Lider kripto para birimi Bitcoin, 42 bin dolar seviyelerine kadar yükseldi. Geçtiğimiz günlerde 40 bin dolar seviyelerini aşamayan Bitcoin, bu defa başardı ve 40 bin doları aşarak 42 bin dolar seviyesini test etti.

Bitcoin 42 Bin Doları Test Etti

Kripto para piyasasının lideri olan Bitcoin, 1.5 yılın ardından 40 bin doları aştı ve 42 bin dolara yükseldi. Bu yükselişle birlikte 819 milyar dolarlık piyasa değerine ulaşan Bitcoin, spot Bitcoin ETF sonuçlarını fiyatladığı düşünülüyor.

Bilindiği gibi birkaç farklı spot Bitcoin ETF başvurusu bulunuyor. Bu başvurular birkaç kez reddedildi fakat 2024 yılının ilk ayında onaylanması bekleniyor. Bu beklentinin Bitcoin fiyatında olumlu etki yarattığı analistler tarafından dile getiriliyor.

ABD Bitcoin

MicroStrategy Bitcoin Almaya Doymuyor

MicroStrategy Yönetim Kurulu Başkanı Michael Saylor yaptığı açıklama ile MicroStrategy şirketinin yeniden Bitcoin satın aldığını duyurdu. MicroStrategy, 593.3 milyon dolar ödeme yaparak 16.130 Bitcoin satın aldı.

Şirketin bugüne kadar 5.28 milyar dolar ödeme yaparak 30.252 dolar ortalamayla toplamda 174.530 Bitcoin satın aldığı da ek bilgi olarak paylaşıldı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir