Bitcoin 32 bin dolara çakıldı!

Bitcoin

Bitcoin 32 bin dolara çakıldı!

ABONE OL 

Lider kripto para birimi Bitcoin 32 bin 500 dolar seviyelerine geriledi. Yoğun satışa maruz kalan Bitcoin’in piyasa değeri de 670 milyar dolara geriledi.

Bitcoin 32 Bin Dolara Dokundu!

Bitcoin bu yıl 64 bin 863 dolara kadar yükselerek tüm zamanların rekorunu kırmıştı. Bu dönemde kripto para piyasasının büyüklüğü 2.5 trilyon dolara kadar yükselmişti. 13 Mayıs tarihinde başlayan düşüş Bitcoin fiyatını 54 bin 500 dolar seviyelerinden 32 bin 500 dolar seviyelerine gerilemesine sebep oldu. Yaklaşık 1 hafta gibi bir sürede 22 bin dolar değer kaybeden Bitcoin’in piyasa değeri de 670 milyar dolara geriledi.

Kripto para piyasasının değeri ise 1.5 trilyon dolara geriledi. Yaklaşık 1 trilyon doların kripto para piyasasından çıkması sert etkilere sebep oldu.

Tradingview adresinden alınmıştır.

”Tesla Bitcoin’lerini Satmadı”

Elon Musk kripto para yatırımcılarıyla adeta oynamaya devam ediyor. Yaptığı açıklamalarla kitleleri kolaylıkla etkileyebilen Elon Musk, Bitcoin’in 56 bin dolar seviyelerinden 42.200 dolar seviyelerine kadar kademeli bir şekilde düşmesine sebep oldu. Twitter üzerinden yoğun tepkilere maruz kalan Musk, bu düşüşün sebebi olmakla suçlanınca şu ifadeyi kullanmıştı:

”Spekülasyonu açıklığa kavuşturmak için Tesla herhangi bir Bitcoin satmadı.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.