• 3 Haziran 2020

Bitcoin 10.000 dolara dokundu

 Bitcoin 10.000 dolara dokundu

Bitcoin 12 Mayıs’ta gerçekleşecek olan Bitcoin Halving (Ödül yarılanması) öncesi 10.000 dolara dokundu ve biraz düşüş yaşadı. Bitcoin 10.000 dolara dokundu ancak o seviyelerde tutanamayarak geri 9.900 dolar seviyelerine çekildi. Şu an 9850 dolar fiyatıyla alıcı bulunuyor. TL olarak ise 70 bin TL olarak alıcı buluyor.

Bitcoin 10.000 Dolara Dokundu Ancak Bitcoin Halving Nedir?

Halving yada diğer ismiyle ödül yarılanması, Bitcoin madencileri tarafından kazılarak ortaya çıkarılan Bitcoin blok ödüllerinin düşmesidir. Bitcoin madencileri kazdıkları her Bitcoin bloku için 12.5 Bitcoin kazanıyorlardı. Ancak 12 Mayıs itibariyle bu ödül 6.25‘e düşecek yani yarılanacak. Bu da Bitcoin arzının daha yavaş artacağı anlamına geliyor.

Halving ile yatırımcıların fiyatta yükselme beklentisi Bitcoin‘in fiyatına doğrudan yansıyor. Çünkü bu beklenti yatırımcıların yeni yatırımlar yapmasına ve piyasaya yeni yatırımcıların gelmesine sebep oluyor. Kripto para piyasasındaki sıcak paranın artışı da doğrudan Bitcoin’e yönelik olduğu için fiyat yükseliyor.

Ancak alacağınız yatırım kararlarını son derece mantıklı yapmakta fayda vardır. Kimse size Bitcoin’in veya diğer kripto para fiyatlarının hangi seviyelere ulaşacağını veya düşeceğini bildiğini söyleyemez. YATIRIM KARARLARINIZI ARAŞTIRARAK KENDİNİZ ALMALISINIZ.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için Twitter, Instagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir